Szukaj

Lewicowe oburzenie po festiwalu w Kanadzie. Czarnoskórzy nastolatkowie pchali łódź z białymi [WIDEO]

01-07-2017 13:36
Czarnoskórzy nastolatkowie pchali łódź z białymi Fot. bogdan607 / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W tak „postępowym” i „tolerancyjnym” kraju, jakim jest Kanada, wszystko może okazać się rasistowskie. Organizatorzy corocznej parady św. Jana Chrzciciela w Montrealu tłumaczą się z zaangażowania czarnych nastolatków do pchania łodzi, na której znajdowali się biali.

Lewica wszędzie doszuka się rasizmu i dyskryminacji. Doskonale pokazuje to przykład ostatniego festiwalu w Kanadzie. Nagranie, które trafiło do sieci, zostało już wyświetlone ponad 15 tys. razy, według części internatów ma nawiązywać do tradycji niewolnictwa.

Na krótkim nagraniu widać sześciu czarnych nastolatków, którzy pchają łódź z piosenkarką pop Annie Villeneuve. Z tyłu idą ubrani na biało członkowie lokalnego chóru – wszyscy rasy białej. Parada miała miejsce 24 czerwca br. Jak można było się spodziewać, takie obrazki wywołały palpitacje serca u lewicowych postępowców.

Koniecznie przeczytaj: Włoski restaurator oskarżony o kulinarny rasizm

Czytaj też: Polak, który w londyńskim metrze bronił dziewczynę przed muzułmankami, jest oskarżany o rasizm

Organizatorzy festiwalu w oficjalnym oświadczeniu musieli przeprosić za „urażenie uczuć wszystkich, którzy poczuli się dotknięci tym widokiem”. Jak wytłumaczono, czarni nastolatkowie należą do lokalnego szkolnego klubu sportowego i sami zgłosili się do udziału w paradzie.

Warto przeczytać: Makabryczny pomysł feministek. „Białe kobiety powinny zabijać własne dzieci, aby... pomagać kolorowym”

Podziel się