Szukaj

Le Pen ostrzega imigrantów: „Zabawa się skończyła”

09-12-2016 19:05
Marine Le Pen, Front Narodowy Fot. Global Panorama / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Liderka Frontu Narodowego, Marine Le Pen zapowiedziała, że nie zamierza prowadzić „opiekuńczej” polityki w stosunku do nielegalnych imigrantów. Kandydatka na prezydenta Republiki Francuskiej powiedziała też, na co miałyby iść pieniądze odebrane imigrantom.

Kandydatka prawicy na prezydenta powiedziała, że państwa nie stać na opłacanie szkół dzieciom nielegalnych imigrantów. Len Pen stwierdziła, że jeżeli chcą oni korzystać z pomocy socjalnej państwa, to powinni tak jak inni obywatele pracować i płacić podatki.

Nie mam nic przeciwko cudzoziemcom, ale jeśli przyjeżdżacie do naszego kraju, nie oczekujcie opieki i tego, że wasze dzieci będą chodzić do szkoły za darmo. Zabawa się skończyła – powiedziała liderka Frontu Narodowego, która dodała, że zaoszczędzone w ten sposób przez państwo pieniądze mogłoby zostać przeznaczone na emerytury.

Koniecznie przeczytaj: Kijowski zmienia front? W przyszłym roku 11 listopada chce maszerować z... narodowcami

Czytaj też: Francja: mieszkańcy szturmują ośrodek dla uchodźców [WIDEO]

Finansowanie edukacji dla dzieci nielegalnych imigrantów powoduje, że nie można ich deportować, więc odebranie im tego przywileju na pewno zmniejszyłoby ich liczbę we Francji.

Do wypowiedzi kandydatki Frontu Narodowego zdążyła się już odnieść minister edukacji Najad Vallaud-Belkacem, z pochodzenia Marokanka. Polityk Partii Socjalistycznej określiła postulaty Len Pen jako „haniebne i prostackie”, zarzucając liderce Frontu Narodowego „brak empatii i okrucieństwo”.

Le Pen w sondażach przedwyborczych zajmuje na razie drugie miejsce, z poparciem na poziomie 30%. Wybory na prezydenta Francji odbędą się 23 kwietnia, druga tura 7 maja. Na razie liderem sondaży jest François Fillon z Partii Republikańskiej.

Warto przeczytać: „Zero tolerancji dla tych sku***ynów z ajfonami w rękach”. Były reprezentant Polski chce delegalizacji islamu

Podziel się