Szukaj

Le Pen nie zgodziła się założyć chusty na spotkanie z wielkim muftim Libanu [WIDEO]

21-02-2017 12:20
Marine Le Pen, Front Narodowy Fot. Foto-AG Gymnasium Melle / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Szefowa prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen odwołała swoje spotkanie z wielkim muftim Libanu Szejchiem Abdel-Latifem Derianem, które miało odbyć się we wtorek rano. Kandydatka na prezydenta Francji nie zgodziła się założyć na głowę chusty.

Możecie przekazać wyrazy szacunku wielkiemu muftiemu, ale nie nakryję głowy - powiedziała dziennikarzom Le Pen.

Liderka Frontu Narodowego miała spotkać się z muftim Libanu we wtorek rano.

Reuters podaje, że biuro prasowe muftiego przekazało, że doradcy francuskiej polityk zostali poinformowani przed spotkaniem o konieczności nakrycia głowy.

Agencja Associated Press pisze, że Le Pen po tym jak przyjechała na miejsce, gdzie miała spotkać się z muftim, dostała od swojego doradcy chustę, jednak odmówiła jej założenia. Kandydatka na prezydenta Francji powiedziała, że w maju 2015 r. spotkała się z Ahmedem al-Tajebem, wielkim imamem Egiptu i nie miała na sobie chusty. Kiedy jednak przekazano jej, że w Libanie panują inne zwyczaje, Le Pen wyszła i udała się do samochodu – podaje agencja.

Koniecznie przeczytaj: Marine Le Pen o Polakach mieszkających we Francji: „Często zachowują się jak prawdziwi patrioci”

Czytaj też: Półnaga feministka zakłóciła konferencję Marine Le Pen [WIDEO +18]

Prośba (o założenie chusty) została przekazana (Marine Le Pen) wczoraj. Dała znać, że tego nie zrobi. Zaproszenie nie zostało anulowane i pani Le Pen udała się na spotkanie - pisze agencja AFP, powołując się na wypowiedzi członków najbliższego otoczenia francuskiej polityk.

Reuters twierdzi, że Le Pen trzydniową wizytą w Libanie chce sobie poprawić notowania wśród muzułmańskiej społeczności. Jak widać, są jednak granice, których prawicowa kandydatka na prezydenta Francji nie przekroczy.

Warto przeczytać: Rzeczpospolita: Le Pen chce likwidować UE z Kaczyńskim. Rzecznik PiS dementuje „rewelację” gazety

Podziel się