Szukaj

Lagerfeld: „Niemcy zabiły miliony Żydów, żeby zrobić miejsce dla ich największych wrogów” [WIDEO]

14-11-2017 15:26
Karl Lagerfeld Fot. Siebbi - Karl Lagerfeld / wikimedia.org / CC BY-ND 3.0
Podziel się

Celebryci często wypowiadają się na bieżące tematy polityczne. Zazwyczaj stają w obronie wartości lewicowych i prowadzanej obecnie polityki imigracyjnej. Rzadko zdarza się, by jakaś znana postać świata showbiznesu sprzeciwiła się poglądom głoszonym przez mainstreamowe media.

Osobą, która odważyła sie publicznie skrytykować politykę imigracyjną prowadzoną przez Angelę Merkel jest znany niemiecki projektant mody Karl Lagerfeld. Podczas rozmowy  emitowanej przez francuską telewizję C8 powiedział:

Nie można – nawet jeśli wydarzenia rozdzielają dziesiątki lat – zabijać milionów Żydów, żeby zrobić miejsce dla ich najgorszych wrogów.

W tym kontekście relacjonował przypadek jednego ze swoich znajomych, który przyjął do siebie młodego Syryjczyka ubiegającego się o azyl. Już po kilku dniach jego gość nie ukrywał swej sympatii do antysemityzmu i narodowego socjalizmu. Znajomy projektanta miał również usłyszeć oburzające słowa płynące z usta Syryjczyka, że „najlepszym wynalazkiem w Niemczech jest Holocaust”.

Koniecznie przeczytaj: Były premier Szwecji: „Imigracja to jedna z najlepszych rzeczy, jakie przydarzyły się Szwecji”. Wytłumaczenie zwala z nóg

Czytaj też: Morawiecki: „Trzeba nazwać tych zbrodniarzy. To nie byli naziści, kosmici nie wiadomo skąd. To byli Niemcy” [WIDEO]

Zestawienie Holocaustu i problemu imigracji, którym posłużył się Karl Lagerfeld zszokowało francuskich widzów.  Według informacji podanej przez nadawcę programu, złożono wiele skarg związanych z tą wypowiedzią.

Poniżej wywiad przeprowadzony z Karem Lagerfeldem:

 

Warto przeczytać: Przełom w sprawie reparacji? Po wyroku włoskiego sądu Niemcy muszą zapłacić odszkodowanie za zbrodnie wojenne

Podziel się