Szukaj

Znany projektant mody Karl Lagerfeld ma dość polityki migracyjnej Angeli Merkel. „Nie chcę być częścią tego neonazistowskiego klubu”

11-05-2018 10:34
Karl Lagerfeld Fot. OFFICIAL LEWEB PHOTOS / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Podczas niedawnego wywiadu słynny projektant mody Karl Lagerfeld otwarcie przyznał, że obecnie rozważa zrzeczenie się niemieckiego obywatelstwa. Jak wyjaśnił, bardzo nie podoba mu się polityka imigracyjna prowadzona przez kanclerz Angelę Merkel.

W trakcie wywiadu udzielonemu francuskiemu tygodnikowi „Le Point”, Karl Lagerfeld stanowczo zapytał o sens polityki migracynej prowadzonej przez obecną kanclerz Niemiec:

Czy Angela Merkel naprawdę musiała powiedzieć, że przyjęcie miliona migrantów jest konieczne, gdy w tym samym czasie Francja, określająca się jako miejsce, w którym przestrzega się praw człowieka, zobowiązała się przyjąć 30 tysięcy osób?.

Koniecznie przeczytaj: „Der Spiegel” krytycznie o polityce Angeli Merkel. Kanclerz zarzucono marginalizowanie własnego kraju na arenie międzynarodowej

Czytaj też: Działaczka AfD wypowiedziała się na temat polityki migracyjnej Angeli Merkel. „Chuściane dziewczyny i muzułmańscy nożownicy nie zapewnią dobrobytu” [wideo]

Jak później powiedział, podjął już decyzję, że jeżeli Angela Merkel utrzyma ten obecny kurs polityki migracyjnej, to on bez wahania zrzecze się niemieckiego obywatelstwa:

Chciała pokazać się z dobrej strony. Będąc córką pastora, nie znosi zła, jakie Niemcy wyrządziły innym po 1939 roku. Paradoks polega na tym, że chcąc naprawić to zło, ona przyśpieszyła jego dojście do władzy. AfD nie istniało, a jedno zdanie (Merkel) sprawiło, że istnieje (...) Jeśli to się nie skończy, zrezygnuję z niemieckiego obywatelstwa. Nie chcę być częścią tego neonazistowskiego klubu.

Podczas wywiadu został również zapytany o to, czy w takim przypadku przyjąłby obywatelstwo francuskie. Karl Lagerfeld odpowiedział następującymi słowami:

Osobiście lubię Macrona i Brigitte, ale to nie znaczy, że chcę zostać Francuzem.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy Karl Lagefeld tak stanowczo krytykuje politykę migracyjną prowadzoną przez kanclerz Angelę Merkel. W listopadzie 2017 roku podczas wywiadu telewizyjnego także nie szczędził mocnych słów: (Więcej: Karl Lagerfeld: „Niemcy zabiły miliony Żydów, żeby zrobić miejsce dla ich największych wrogów” [WIDEO])

Warto przeczytać: Reakcja Angeli Merkel mówi wszystko. Donald Trump przemawiając obok kanclerz, poradził Niemcom, aby brały przykład z Polski [wideo]

Podziel się