Szukaj

Polska ma problem z neonazizmem? Niedawno nakręcony film idealnie pokazuje, jaki stosunek do Hitlera mają współcześni Niemcy [WIDEO]

26-01-2018 18:12
Film o Adolfie Hitlerze Fot. Constantin Film / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Od ostatniej soboty liberalne media i przedstawiciele opozycji starają się przekonać polską opinię publiczną o tym, że w naszym kraju, za przyzwoleniem obecnych władz, rozwija się faszyzm. Kolejni reprezentanci tych środowisk zabierający głos w tej sprawie popisywali się coraz to bardziej kuriozalnymi wypowiedziami. Warto w tym miejscu przywołać przykład posłanki Urszuli Pasławskiej, która stwierdziła, że faszyzm stał się naszym towarem eksportowym. Tymczasem to nie Polska, ale nasi zachodni sąsiedzi mają problem z tą ideologią. Dobitnie potwierdza to film nakręcony w 2015 roku, który teraz postanowili przypomnieć internauci.

Reżyser David Wnedt i aktor Oliver Masucci postanowili stworzyć filmową adaptację powieści Timura Vermesa „Er ist wieder da” („On wrócił”). Jej fabuła opowiada o tym, jak w 2011 roku Adolf Hitler niespodziewanie pojawia się w Niemczech i znów robi zawrotną karierę, ciesząc się przy tym dużym szacunkiem Niemców.

Po ukończeniu filmu jego twórcy stanowczo podkreślali, że byli zaskoczeni tym, iż w trakcie kręcenia zdjęć wędrujący po ulicach niemieckich miast „Hitler” znacznie częściej budził zaciekawienie niż odrazę. W wywiadzie udzielonym dla telewizji ARD reżyser relacjonował również, że ludzie bardzo chętnie podawali mu ręce i serdecznie uśmiechali się do niego. Podczas rozmowy potwierdził także, iż jego zdaniem, we współczesnych Niemczech Adolf Hitler znów mógłby zrobić polityczną karierę.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: Stacja ARD wyemituje niezwykle propagandowy film. Ma on celu oswojenie obywateli niemieckich z problemem masowej migracji

Czytaj też: Skandal w berlińskim liceum. Muzułmańscy uczniowie zaatakowali żydowskiego rówieśnika. Krzyczeli, że „Hitler był dobry, bo zabijał Żydów”

Jak podkreślili twórcy, w swoim filmie ukazali jedynie autentyczne i spontaniczne reakcje ludzi na widok Hitlera przechadzającego się tuż obok nich po ulicach Berlina. Na opublikowanych fragmentach produkcji możemy zauważyć, jak rozentuzjazmowani przechodnie robią sobie z nim zdjęcia, wyznają mu miłość, czy też hajlują w jego kierunku. 

Poniżej fragmenty filmu „Er ist wieder da”:

Warto przeczytać: Dziennikarka TVN ten wywiad zapamięta na długo. Liroy po kolejnym pytaniu o „faszyzm” nie wytrzymał: „To, co pani robi, to jest jakiś żart” [wideo]

Podziel się