Szukaj

Kuloodporna szyba ma bronić turystów odwiedzających wieżę Eiffla

16-03-2017 13:52
Wieża Eiffla Fot. Benh LIEU SONG / wikipedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Francuzi w obawie przed atakami terrorystycznymi na jeden z symboli swojej stolicy postanowili stworzyć zaporę, która chroniłaby turystów przed atakami islamistów.

Projekt budowy szklanej ochrony wieży Eiffla będzie kosztował Republikę około 20 milionów euro. Wokół wieży ma powstać szklane ogrodzenie zbudowane z kuloodpornej szyby o wysokości 2,5 metra. W czasie ubiegłorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej, powstała już żelazna bariera, która miała ochraniać turystów przed atakami.

Koncepcja ta, jak widać okazała się niewystarczająca i postanowiono ją ulepszyć tak ,by nie ingerowała zbytnio w krajobraz stolicy i samego otoczenia zabytku.Ogłaszając rozpoczęcie prac nad projektem ochrony wieży Eiffla, wiceburmistrz Paryża Jean-Francois Martins w taki sposób opisywał intencje, które przyświecały twórcom tej inwestycji:

Koniecznie przeczytaj: Szokujące nagranie ze stolicy Francji! Islamiści przejmują Paryż [WIDEO]

Czytaj też: Prawdopodobne zamachy terrorystyczne w Niemczech i Szwajcarii [WIDEO]

Groźba ataków terrorystycznych wciąż pozostaje na wysokim poziomie w Paryżu i najbardziej narażone na ataki miejsca, na czele z wieżą Eiffla, muszą być objęte szczególnymi środkami bezpieczeństwa.Budowa zapory ma poprawić bezpieczeństwo, ułatwić dostęp służbom porządkowym w razie niespodziewanych wypadków oraz poprawić estetykę miejsca, odwiedzanego rocznie przez około 6 milionów ludzi.  

Warto przeczytać: Norwegia: Alarm bombowy w centrum Oslo. Zatrzymano jedną osobę

Podziel się