Szukaj

UK: Kulisy samobójczej śmierci Polaka w ośrodku deportacyjnym. „Pomimo usilnych próśb, nie otrzymał należytej pomocy”

06-12-2017 18:37
Ośrodek deportacyjny w Harmondsworth Fot. Max Cohen / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Tygodnik „The Observer” opublikował obszerny artykuł na temat okoliczności samobójczej śmierci 28-letniego Marcina G w ośrodku deportacyjnym w Harmondsworth. Według dziennikarzy prowadzących śledztwo w tej sprawie, Polak targnął się na swoje życie, ponieważ pomimo usilnych próśb, nie otrzymał należytego wsparcia psychologicznego.

Dziennikarze dotarli do świadków tamtych wydarzeń, w związku z tym udało się im odtworzyć ostatnie dni Marcina G. Według relacji jednego z osadzonych wówczas mężczyzn w przeddzień swojej próby samobójczej nasz rodak „płakał, błagał strażników o pomoc i mówił, żeby wezwali pogotowie, bo jego zdrowie psychiczne wymaga natychmiastowej interwencji”.

Jednak wówczas odmówiono mu tej pomocy, zaś już następnego targnął się na swoje życie i w stanie krytycznym został przywieziony do szpitala. Po kilka dniach decyzją matki został odłączony od aparatury podtrzymującej życie.

Koniecznie przeczytaj: Wielka Brytania: Polki zarabiały na fikcyjnych małżeństwach z nielegalnymi imigrantami. Zostały skazane

Czytaj też: Wielka Brytania i Stany Zjednoczone wspierają ISIS? BBC donosi o tajemniczej ewakuacji bojowników Państwa Islamskiego

„The Observer” opublikował także list podpisany przez 59 innych zatrzymanych, w którym wyraźnie podkreślono, że za śmierć Polaka odpowiedzialne są brytyjskie władze, które nie podjęły wystarczających kroków, aby zapobiec tragedii. Jak napisano:

Haniebne jest to, że nikt nie poniósł odpowiedzialności za tak niski poziom opieki. Jesteśmy ludźmi, a nie zwierzętami.

Autorzy artykułu w swoim tekście zaznaczyli, że śmierć Marcina G. była trzecim samobójstwem popełnionym w tego rodzaju ośrodku deportacyjnym. Dochodziło również do wielu innych prób samobójczych, które kończyły się niepowodzeniem.

Niestety to niejedyny przypadek samobójczej śmierci Polaka w brytyjskim ośrodku deportcyjnym, o równie tragicznym zdarzeniu pisalśmy tutaj: Polak popełnił samobójstwo w ośrodku deportacyjnym w Wielkiej Brytanii. W tym samym dniu urodziło się jego dziecko

 

Warto przeczytać: Szwedka zgwałcona przez imigranta z Syrii popełniła samobójstwo. Sprawca nie został nawet ukarany

Podziel się