Szukaj

Kukiz w brytyjskim raporcie o... ekstremizmie. Jego klub poselski i stowarzyszenie Endecja na liście najbardziej nacjonalistycznych ruchów w Europie

02-11-2017 13:23
Kukiz ekstremistą Fot. Hope not hate / leicesterprevent.co.uk / screen
Podziel się

Raport „State of hate” to dokument publikowany w Wielkiej Brytanii każdego roku. Opisuje nie tylko sytuację na Wyspach, ale także podejmuje kwestię partii o charakterze ekstremistycznym w Europie. Według autorów, w polskich ruchach nacjonalistycznych prym wiedzie… klub poselski Pawła Kukiza!

Autorzy „State of hate” przypominają nie tylko o tym, że zagrożona jest demokracja w Europie. Ich zdaniem ekstremizm i nacjonalizm to problem ogólnoświatowy. Jak czytamy w raporcie: Od Donalda Trumpa i Steve’a Bannona w Stanach Zjednoczonych przez prawicowe partie populistyczne w Europie zachodniej, autorytarne reżimy w Europie Środkowej i Wschodniej aż po rosyjską ingerencję.

Przyczyną pojawienia się klubu poselskiego Pawła Kukiza we wspomnianym zestawieniu jest funkcjonująca w jego ramach stowarzyszenie Endecja. W raporcie została ono określona jako „skrajnie prawicowe i nacjonalistyczne”.

Koniecznie przeczytaj: Poseł Kukiz’15 przejdzie do partii Korwina? Jakubiak odpowiada na doniesienia mediów [WIDEO]

Czytaj też: USA: Dziennikarz ujawnia raport FBI, który udowadnia, że lewica współpracuje z islamskimi terrorystami

Kontrowersje wzbudza również zestawienie „The Dirty Dozen” („Brudna Dwunasta”). Na tej liście najbardziej wpływowych, ekstremistycznych działaczy można znaleźć m.in. lidera Narodowego Odrodzenia Polski, Arkadiusza Rzepińskiego. W dokumencie ta formacja została określona jako „nazistowski gang” pomimo, że funkcjonariusze policji w Glasgow (gdzie ma funkcjonować NOP) nie odnotowali żadnego przestępstwa z udziałem działaczy Narodowego Odrodzenia Polski. Źródła informacji twórców „State of hate” nie są wobec tego znane.

Cały raport znajduje się TUTAJ.

Warto przeczytać: Paweł Kukiz o strajku lekarzy rezydentów i reformie służby zdrowia: Radziwiłł „będzie kręcił tak, jak kręci od lat” [WIDEO]

Podziel się