Szukaj

Kto wg Mariusza Max Kolonko wygrał pierwszą debatę prezydencką Clinton vs Trump?

28-09-2016 20:55
Mariusz Max Kolonko w MaxTV Fot. Media2000Communications / Wikimedia / CC BY-SA 3.0
Podziel się

W najnowszym odcinku MaxTV News Mariusz Max Kolonko podsumowuje pierwszą debatę prezydencką pomiedzy Hillary Clinton i Donaldem Trumpem.

Jak arktyczne śniegi pod globalnym ociepleniem stopniała przewaga Hillary Clinton w ankietach w wyścigu o prezydenturę Stanów Zjednoczonych i na 42 dni przed wyborami w pierwszej debacie prezydenckiej Hillary Clinton musiała przejąć inicjatywę w tym wyścigu. Hillary Clinton bardzo uważnie przygotowywała się do tej debaty. Cztery dni podobno trenowała na sucho, nawet wykorzystując dwóch ludzi, którzy udawali Donalda Trumpa. [...] Jeden udawał Donalda Trumpa agresywnego, który ją przepytywał, drugi potulnego. Ale to co pojawiło się w tym wyścigu na scenie - to nie był ani potulny Donald Trump, ani agresywny - to jest Donald Trump, który się po prostu „zmorfował” - tak zaczyna swoja analizę dziennikarz.

Koniecznie przeczytaj: Debata Trump-Clinton: brutalna walka na słowa

Czytaj też: Wybory w USA: Poparcie dla Trumpa i Clinton przed pierwszą debatą niemal identyczne

Według Mariusza Maxa Kolonko strategię, która przyjął Donald Trump, przerywając Hillary Clinton, była dla niego korzystna. Z kolei wg niego Hillary Clinton również przyjęła dobrą taktykę, gdyż na końcu każdej jej wypowiedzi dodawała atakujące Donalda Trumpa zdanie. W konsekwencji, Donald Trump musiał odpowiadać na zarzuty, które przytaczała, co powodowało u widza przekonanie, że kandydat Republikanów ciągle się tłumaczy.

Według samego dziennikarza debata zakończyła się remisem.

Zobacz pełną analizę Mariusza Maxa Kolonko pierwszej debaty prezydenckiej na poniższym nagraniu:

Warto przeczytać: Clinton oszukiwała w czasie debaty?

Podziel się