Szukaj

Zamieszki w Katalonii. Hiszpańska policja krwawo rozprawia się ze zwolennikami referendum [FOTO+WIDEO]

01-10-2017 18:45
Zamieszki w Katalonii Fot. Marta Ter / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Odbywające się dzisiaj w Katalonii referendum niepodległościowe szybko wymknęło się spod kontroli hiszpańskich władz. Mimo iż w dramatycznie szybkim tempie rośnie liczba rannych, policja nie ustępuje i krwawo rozprawia się z protestującymi.

Lokale wyborcze w Katalonii otwarto mimo zakazu hiszpańskiego Trybunału Konstytucyjnego i oświadczenia władz w Madrycie, że referendum nie zostanie uznane. Hiszpańska policja, która została ściągnięta do Katalonii z innych rejonów kraju, stosuje drastyczne środki względem osób, które bronią lokali wyborczych i urn z głosami. Na ulicach dochodzi do przepychanek z policją, która używa broni gładkolufowej i pałek.

Koniecznie przeczytaj: Kinga Gajewska została... „królową papieru toaletowego”. Internet umiera ze śmiechu po „wyznaniu” posłanki PO [WIDEO + FOTO]

Czytaj też: Polityk, który chciał niepodległości Katalonii, stanie przed sądem

Według oficjalnych informacji przekazanych przez burmistrza Barcelony już przed godziną 17.00 odnotowano 460 rannych osób, kilka z nich odniosło poważne obrażenia. Według hiszpańskiego MSW w starciach rannych zostało 11 funkcjonariuszy policji. Hiszpański minister spraw wewnętrznych poinformował, że do godziny 15 policja zamknęła 92 lokali wyborczych (z ok. 2300, które miały zostać otwarte).

W sieci pojawiają się kolejne drastyczne materiały, na których widać brutalność policji.

Katalońskie media donoszą, że policja użyła także gazu łzawiącego.

Po stronie protestujących stanęli m.in. lokalni strażacy, którzy własnym ciałem odgrodzili ich od policji.

 

 

Warto przeczytać: Szkocja odłączy się od Wielkiej Brytanii? Premier szkockiego rządu chce referendum [WIDEO]

Podziel się