Szukaj

Szokujące słowa wydawcy „Newsweeka”. Stwierdził, że pedofila może być… sztuką [FOTO]

25-01-2018 14:42
Dziewczynka w Iraku Fot. DVIDSHUB / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Kilka dni temu redaktor i wydawca pakistańskiej edycji tygodnika „Newsweek”, Fasih Ahmed opublikował kontrowersyjne tweety, w którym stwierdził, że wykorzystywanie seksualne dzieci, przynajmniej w niektórych przypadkach, prowadzi do powstania wybitnych dzieł sztuki. Swoim wpisami wywołał oburzenie wśród wielu internautów.

We wtorek wspomniany wcześniej Fasih Ahmed postanowił odnieść się do działalności ruchu #MtToo, który powstał tuż po tym głośnym gwałcie i zabójstwie 7-letniej dziewczynki w Pakistanie. W swoim tweetach wydawca „Newsweeka” napisał, że problem wykorzystywania dzieci istniał od zawsze i będzie nadal obecny, niezależnie od głośnych protestów i  kampanii prowadzonych przeciwko szeroko pojętej pedofilii:

Koniecznie przeczytaj: Wojciech Cejrowski niezwykle ostro skomentował w TVP tweet Donalda Tuska. „To jest właśnie rodzaj takiej świni” [WIDEO]

Czytaj też: Gdy w Polsce toczy się burzliwa dyskusja na temat Holocaustu, tygodnik „Newsweek” publikuje tekst... Grossa. Ostre reakcje dziennikarzy i internautów [FOTO]

Seksualne wykorzystywanie dzieci zawsze będzie istnieć. Nie można tego wyeliminować. Czasami prowadzi to do wspaniałej sztuki. Tak też jest w tym przypadku.

Jakby tego było mało, w kolejnym wpisie dodatkowo posłużył się następującym porównaniem:

Zgwałcenie powiedzmy przez Obamę jest zgwałceniem, zaś zgwałcenie powiedzmy przez Toma Cruisa jest dla każdego spełnieniem marzeń.

Na wpisy dziennikarza pakistańskiego „Newsweeka” bardzo krytycznie zareagowali internauci, którzy ostro potępili jego wypowiedzi. Pod wpływem fali miażdżącej krytyki Fasih Ahmed szybko usunął kontrowersyjne tweety i przeprosił wszystkich za swoje słowa:

Moje wczorajsze tweety powstały pod wpływem gniewu, były źle sformułowane i zostały niewłaściwie odczytane. Przykro mi, że uraziłem ludzi, którzy osobiście przeżyli krzywdzenie dzieci. Byłem po prostu zły na spisek milczenia wokół tego zła.

Ciężko jednak uznać te tłumaczenia za przekonywujące.

Warto przeczytać: Niemcy: Szokujące doniesienia dziennikarzy „Der Spiegel”. Jugendamt oddawał dzieci pod opiekę pedofilów. Ten proceder mógł trwać przez wiele lat

Podziel się