Szukaj

Kontrowersje wokół żony Macrona. Uwiodła go, gdy miał 14 lat

01-05-2017 19:34
Emmanuel Macron Fot. The Hill / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Emmanuel Macron (40 l), który wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich we Francji na razie nadal prowadzi z sondażach. Jedną z rzeczy, które mogą mu mocno zaszkodzić w kampanii jest jego życie prywatnie, a dokładnie o 24 lat starsza żona, która uwiodła gdy miał 14 lat.

Kandydatka na pierwszą damę Francji, Brigitte Trogneux (64 l.) poślubiła Emmanuela w 2007 roku. Para poznała się jednak dużo wcześniej, kiedy francuski polityk był nastolatkiem i uczęszczał do liceum jezuickiego w Amiens, gdzie Trogneux pracowała jako nauczycielka literatury.

W 1992 r. rozpoczął się między nimi romans. Macron miał wtedy 14 lat. Kiedy związek wyszedł na jaw rodzice Emmanuela wysłali go do Paryża, aby tam dokończył edukację. Okazało się, że jednak para wróciła do siebie. Brigitte w 2006 r. rozwiodła się z André Louisem Auzière’m, z którym miała trójkę dzieci, a rok później poślubiła swojego byłego ucznia.

Koniecznie przeczytaj: Wybory we Francji. Wyniki exit poll pierwszej tury

Czytaj też: Trwają wybory we Francji. Obaj kandydaci na prezydenta oddali swój głos. Feministki też na miejscu [WIDEO]

Nawet w liberalnym obyczajowo kraju, jakim jest Francja taki związek niekoniecznie jest dobrze postrzegany, a spora część Francuzów wolałaby jednak mieć pierwszą damę z bardziej „elegancką” przeszłością.

Warto przeczytać: Bronisław Komorowski uważa, że Emmanuel Macron to optymalny kandydat dla Polski [WIDEO]

Podziel się