Szukaj

Amerykański kongresmen wywołał prawdziwą burzę. Jego słowa o zagładzie Żydów obiły się szerokim echem w izraelskich mediach

28-02-2018 11:21
Don Young Fot. Juneau Empire / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Po niedawnej tragicznej strzelaninie w szkole w Parkland na Florydzie, znów toczy się debata na temat powszechnego dostępu do broni. Podczas niedawnej dyskusji zorganizowanej w miejscowości Juneau na Alasce, kongresman Don Young posłużył się stwierdzeniem, które wywołało prawdziwą burzę zarówno w amerykańskich, jak i izraelskich mediach.

Podczas swojego wystąpienia Don Young powiedział, że nauczyciele powinni mieć możliwość posiadania broni palnej, ponieważ w sytuacjach zagrożenia mogliby skutecznie zapobiegać tragediom i bronić uczniów przed atakami.

W trakcie swojej wypowiedzi amerykański kongresmen chcąc niejako uzasadnić swoje twierdzenie, odwołał się do sytuacji bezbronnych Żydów, których podczas II wojny światowej stali się ofiarami Holokaustu: 

Koniecznie przeczytaj: Dlaczego Żydzi są święcie przekonani, że w czasie II wojny światowej ich rodziny mordowali Polacy? Wyjaśnienie jest bardziej prozaiczne niż się powszechnie wydaje

Czytaj też: Ten spot ma przypominać światu, że to Polacy ratowali Żydów podczas II wojny światowej. „Nadal stoimy po stronie prawdy” [WIDEO]

Ile milionów ludzi zostało zastrzelonych i zabitych, bo nie byli uzbrojeni. Pięćdziesiąt milionów w Rosji, bo ich obywatele nie byli uzbrojeni. Ilu Żydów wylądowało w piecach, bo nie byli uzbrojeni?

Wypowiedź Younga dosadnie skrytykowała żydowska Liga Przeciwko Zniesławieniu (Anti-Defamation League – ADL). Organizacja uznała za niedorzeczne sugestie, że gdyby Żydzi dysponowali bronią, mogliby powstrzymać III Rzeszę, która podczas II wojny światowej zdołała zająć kilka krajów wraz ich armiami.

Słowa polityka skomentował także portal Forward, który przypomniał, że w 1938 roku w hitlerowskich Niemczech wprowadzono prawo uniemożliwiające Żydom posiadanie broni. 

Warto przeczytać: To nagranie ma pokazać całemu światu prawdę. Bez manipulacji, bez przekłamań – autentyczne kadry i rzetelne dane odnośnie II wojny światowej [wideo]

Podziel się