Szukaj

Amerykański Kongres przyjął niekorzystną dla naszego kraju ustawę 447. Dosadne komentarze polskich publicystów i internautów [wideo+foto]

25-04-2018 11:08
Kongres, USA
Podziel się

Jak poinformował korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski, Izba Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych przegłosowała ustawę 447. Na podstawie tego dokumentu Departament Stanu USA będzie mógł wspomagać międzynarodowe żydowskie organizacje, również poprzez kanały dyplomatyczne, w odzyskiwaniu bezdziedzicznych majątków. Fakt opracowania i przegłosowania tych rozwiązań prawnych niezwykle mocno skomentowali m.in. Stanisław Michalkiewicz i Rafał Ziemkiewicz.

O bardzo poważnych konsekwencjach przyjęcia tej ustawy wspominał jeszcze przed głosowaniem Stanisław Michalkiewicz, który podczas audycji na antenie Radia WNET nie szczędził bardzo mocnych słów wobec polskich władz zachowujących bierną postawę w tej sprawie:

Na razie Polskę sprzedali, więc nie wiem czym jeszcze zamierzają handlować ze Stanami Zjednoczonymi. Bo jeżeli ta ustawa zostanie uchwalona to Polska zostanie wyszlamowana na ponad 300 miliardów dolarów. Bo ta suma pojawiła się w liście Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego z Nowego Jorku do Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie. To jest dla Polski katastrofa, to jest po prostu okupacja.(...) Milczenie pana prezydenta Dudy, milczenie naczelnika państwa Jarosława Kaczyńskiego i milczenie premiera Morawieckiego w tej sprawie wróży jak najgorzej. Tu trzeba użyć mocnego określenia. To jest zdrada stanu. 

Koniecznie przeczytaj: Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę 447. Bardzo wymowne komentarze znanych polskich publicystów

Czytaj też: Rafał Ziemkiewicz niezwykle dosadnie skomentował antypolskie wystąpienie prezydenta Izraela. Publicysta nie szczędził mocnych słów [wideo]

(Więcej: Izba Reprezentantów przyjęła skrajnie niekorzystną dla Polski ustawę 447 związaną z roszczeniami żydowskimi. „Dla Polski to katastrofa” [wideo])

Z kolei inny znany polski publicysta Rafał Ziemkiewicz w nieco żartobliwy sposób zareagował na przyjęcie antypolskiej ustawy 447. W swoim krótkim, ale niezwykle wymownym tweecie napisał:

Szkoda słów... Tylko jedno musi być powiedziane z całą mocą:

Swojego oburzenia nie kryli również inni dziennikarze i internauci: 

Warto przeczytać: Rafał Ziemkiewicz niezwykle dosadnie ocenił postawę Donalda Tuska ws. katastrofy smoleńskiej. „Był totalnie zesr...ny ze strachu, że trafi do więzienia”

Podziel się