Szukaj

Drastyczne sceny z krwawego zamachu w Syrii. Reporter rzucił się na pomoc rannemu dziecku [FOTO + WIDEO +18]

18-04-2017 22:39
Reporter wynosi ranne dziecko - zamach w Syrii Fot. The Godfather / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W sobotę w wyniku zamachu przeprowadzonego na konwój przewożący ewakuowaną ludność cywilną w Rashidin koło Aleppo zginęło co najmniej 112 osób, w tym 68 dzieci.

W Internecie opublikowano nagranie z pierwszych minut po wybuchu samochodu pułapki. Widzimy na nich palące się autokary i ofiary zamachu, wśród nich płaczące przerażone dzieci, które szukają swoich rodziców.

O tym co działo się w Rashidin opowiadał później Abd Alkader Habak, jeden z reporterów, który był świadkiem ataku na konwój.

Słowa nie potrafią opisać tego, co się stało. Stałem obok samochodu, z którego rozdawane były posiłki dzieciom. Byłem zaledwie kilka metrów obok, gdy nastąpił wybuch. Mój aparat upadł na ziemię, ja poleciałem kilka metrów do tyłu.

Koniecznie przeczytaj: Krwawy zamach w Syrii na konwój z ewakuowaną ludnością. Co najmniej 100 osób nie żyje [+18 WIDEO+ FOTO]

Czytaj też: Niezwykle poruszające zdjęcie z Syrii. Zrozpaczony reporter wśród porozrywanych ciał dzieci [FOTO]

Reporter przestał filmować i rzucił się na pomóc rannemu dziecku.

Spojrzałem na jego twarz i zobaczyłem, że nadal oddycha. Podniosłem go i zacząłem biec w stronę karetki. Nie wiem, co się z nim stało – wspomina.

Inny obecny na miejscu dziennikarz, Muhammad Alrageb uwiecznił ten moment. Najpierw sam wynosił rannych, jednak później zaczął fotografować.

Chciałem udokumentować wszystko, żeby mieć pewność, że ktoś kiedyś za to odpowie. Byłem dumny z młodego dziennikarza, który ruszył z pomocą – powiedział Alrageb w rozmowie z CNN.

Warto przeczytać: Zamach na piłkarzy BVB to dopiero początek ataków. Wiadomo, kto będzie kolejnym celem islamistów

Podziel się