Szukaj

Atak z drona w ostatnim momencie przerwał publiczną egzekucję dwóch więźniów pojmanych przez ISIS [WIDEO]

20-09-2017 23:58
Atak z drona przerwał egzekucję ISIS Fot. Netwerk24 Video / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Opublikowane we wtorek przez brytyjski MON nagranie z drona pokazuje atak rakietowy w Syrii. Dzięki precyzyjnemu odpaleniu pocisku przez snajpera RAF udało się ocalić życie dwóch jeńców, którzy mieli zostać publicznie straceni przez ISIS.

Na filmie widać dwóch zakutych w kajdanki więźniów, którzy zostają wyprowadzeni z furgonetki i postawieni przed tłumem gapiów przez terrorystów z ISIS w mieście Abu Kamal in wschodzie Syrii.

Pilot drona, który sterował maszyną z Bazy Sił Powietrznych RAF w Waddington (Lincolnshire) znajdującej się w odległości prawie 5 000 tys. kilometrów, wypuścił pojedynczy, 45-kilogramowy pocisk.

Trafiony został snajper ISIS znajdujący się na dachu. Jak tłumaczą przedstawiciele brytyjskiego ministerstwa obrony, pocisku nie można było wycelować bezpośrednio w islamistów znajdujących się na ziemi, gdyż wtedy mogliby zginąć także cywile.

Koniecznie przeczytaj: Dżihadyści nagrali własną śmierć na polu walki. Przerażeni bojownicy ISIS krzyczeli ze strachu [WIDEO]

Czytaj też: Martyna Wojciechowska: „W Brukseli, tuż pod nosem Parlamentu Europejskiego rekrutowani są przez ISIS młodzi ludzie”

Nagranie pokazuje, że w wyniku ataku udało się uratować jeńców. Część terrorystów zginęła, inni bojownicy rozbiegli się w popłochu.

Warto przeczytać: 16-letniej Niemce, która uciekała do ISIS grozi śmierć przez powieszenie. Irackie władze nie mają zamiaru jej oddawać [WIDEO]

Podziel się