Szukaj

Atak z drona w ostatnim momencie przerwał publiczną egzekucję dwóch więźniów pojmanych przez ISIS [WIDEO]

20-09-2017 23:58
Atak z drona przerwał egzekucję ISIS Fot. Netwerk24 Video / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Opublikowane we wtorek przez brytyjski MON nagranie z drona pokazuje atak rakietowy w Syrii. Dzięki precyzyjnemu odpaleniu pocisku przez snajpera RAF udało się ocalić życie dwóch jeńców, którzy mieli zostać publicznie straceni przez ISIS.

Na filmie widać dwóch zakutych w kajdanki więźniów, którzy zostają wyprowadzeni z furgonetki i postawieni przed tłumem gapiów przez terrorystów z ISIS w mieście Abu Kamal in wschodzie Syrii.

Pilot drona, który sterował maszyną z Bazy Sił Powietrznych RAF w Waddington (Lincolnshire) znajdującej się w odległości prawie 5 000 tys. kilometrów, wypuścił pojedynczy, 45-kilogramowy pocisk.

Koniecznie przeczytaj: Dżihadyści nagrali własną śmierć na polu walki. Przerażeni bojownicy ISIS krzyczeli ze strachu [WIDEO]

Czytaj też: Martyna Wojciechowska: „W Brukseli, tuż pod nosem Parlamentu Europejskiego rekrutowani są przez ISIS młodzi ludzie”

Trafiony został snajper ISIS znajdujący się na dachu. Jak tłumaczą przedstawiciele brytyjskiego ministerstwa obrony, pocisku nie można było wycelować bezpośrednio w islamistów znajdujących się na ziemi, gdyż wtedy mogliby zginąć także cywile.

Nagranie pokazuje, że w wyniku ataku udało się uratować jeńców. Część terrorystów zginęła, inni bojownicy rozbiegli się w popłochu.

Warto przeczytać: 16-letniej Niemce, która uciekała do ISIS grozi śmierć przez powieszenie. Irackie władze nie mają zamiaru jej oddawać [WIDEO]

Podziel się