Szukaj

Brytyjski snajper zastrzelił trzech dżihadystów w Iraku przy pomocy jednej kuli

23-01-2017 14:50
Snajper mierzący do celu Fot. DVIDSHUB / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Brytyjski snajper zabił trzech dżihadystów jednym strzałem. Udało mu się to zrobić na chwilę przed egzekucją, jaką bojówkarze ISIS chcieli przeprowadzić w wiosce w Iraku na grupie kobiet i dzieci.

Do zdarzenia miało dojść w listopadzie ubiegłego roku w czasie misji elitarnej brytyjskiej jednostki SAS (Special Air Service) w okolicach Mosulu (miasto w północnym Iraku, położone ok. 350 km na północny zachód od Bagdadu). Informację podało „The Daily Star on Sunday”. Według gazety Brytyjczycy prowadzili obserwację członków tzw. Państwa Islamskiego, kiedy zauważyli, że dżihadyści przygotowują broń maszynową, w celu przeprowadzenia egzekucji na grupie dzieci i kobiet.

Koniecznie przeczytaj: Wyjątkowo rzadka sytuacja. Dżihadysta z ISIS poddaje się kurdyjskim oddziałom [WIDEO]

Czytaj też: To on pomścił polskiego kierowcę. Niestety teraz jest w ogromnym niebezpieczeństwie

Snajper znajdujący się na drugim piętrze budynku, z którego była prowadzona obserwacja, strzelał z odległości około 1,8 km. Pocisk trafił pierwszego z terrorystów w głowę, przeszedł na wylot i przeszył klatkę piersiową drugiego z islamistów. Kula odbiła się potem od ściany i rykoszetem trafiła trzeciego z mężczyzn w szyję. Ostatni z dżihadystów zmarł po 30 minutach, dwaj pierwsi zginęli od razu.

Brytyjski żołnierz nie planował, że za jednym zamachem zabije aż trzech terrorystów. Szansa na taki strzał jest niemal równa zeru.

Warto przeczytać: Włoski policjant, który zastrzelił zamachowca z Berlina nie dostanie niemieckiego odznaczenia ze względu na neofaszystowskie sympatie

Podziel się