Szukaj

Sensacyjne i wyjątkowo niepokojące informacje. Według niemieckiego wywiadu Korea Północna jest w stanie zaatakować kraje Europy Środkowej, w tym Polskę

19-03-2018 17:19
Kim Dzong Un Fot. Wochit News / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformowała telewizja Sky News, niemiecka agencja wywiadowcza BND dotarła do informacji, z których wprost wynika, że Korea Północna, pomimo sankcji, na tyle rozwinęła swój potencjał militarny, że ma teraz możliwość zaatakowania bronią jądrową nie tylko USA, ale również państw Europy Środkowej, w tym Niemiec oraz Polski.

Według niemieckich agentów obecnie konstruowane w Korei Północnej rakiety wyposażone w broń jądrową są teraz w stanie dotrzeć na terytorium Europy Środkowej.

Jak podaje Sky News, zastępca dyrektora niemieckiej agencji wywiadowczej BND, Ole Diehl podczas niedawnego tajnego spotkania z tamtejszymi deputowanymi, miał przekazać najnowsze informacje wywiadowcze na temat rozwoju militarnego Korei Północnej. To właśnie wówczas poinformował niemieckich poltyków, że kraj ten niesamowicie rozwinął swój potencjał nuklearny. Ole Diehl przyznał, że „jest pewien”, iż Kim Dzong Un bez większych problemów byłby w stanie zaatakować bronią masowego rażenia kraje Europy Środkowej.

Koniecznie przeczytaj: Ukraińskie władze chcą zapewnić bezpieczeństwo integralność swojego terytorium. Wyślą wojsko na teren zamieszkały przez ... Węgrów

Czytaj też: Czołowy włoski polityk niezwykle ciepło wypowiedział się o naszym kraju. „Polska jest państwem, z którego należy czerpać wzór”

Warto jednocześnie zaznczyć, że Kim Dzong Un obecnie nadal realizuje programy jądrowe i rakietowe wbrew nałożonym przez Radę Bezpieczeństwa ONZ sankcjom. Niedawno pojawiła się jednak w mediach informacja, że przywódca Korei Północnej zabiega o spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Zdaniem niektórych dziennikarzy Kim Dzong Un jest bardzo zdeterminowany. Jak informowali, zgłosił on nawet gotowość do rezygnacji z rozwoju technologii jądrowej. Ostateczna decyzja w sprawie tego spotkania jeszcze jednak nie zapadła.

 

Warto przeczytać: Jarosław Kret zapowiada, że wyjedzie, bo nie podoba mu się „ten kraj”: „Ja mam dość tego kraju i tych ludzi. Ja się wyprowadzę z tego kraju!”

Podziel się