Szukaj

Muzułmanka skarżyła się na ataki na „pokojowo nastawionych” muzułmanów. W odpowiedzi otrzymała nokautującą ripostę [WIDEO]

12-01-2018 15:34
Saba Ahmed, Brigitte Gabriel Fot. Coolik :D / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Saba Ahmed, amerykańska działaczka muzułmańska, podając się za zwykłą studentkę zadała pytanie na politycznym panelu. Otrzymała odpowiedź, jakiej się nie spodziewała.

W 2012 roku, po ataku islamistów w Bengazi w Libii, w którym zginął amerykański ambasador i trzech żołnierzy, odbył się panel dyskusyjny z udziałem Brigitte Gabriel, założycielki ruchu obywatelskiego ACT! for America.

Podająca się za studentkę działaczka muzułmańska zadała pytanie: Wiem, że islam i wszystkich muzułmanów przedstawia się jako zło. W Stanach Zjednoczonych żyje ponad 8 milionów, a na całym świecie świecie około 1,8 miliarda wyznawców islamu i nie widzę, aby ktokolwiek ich tu reprezentował. Moje pytanie brzmi następująco: jak można prowadzić wojnę ideologiczną za pomocą broni? W jaki sposób moglibyśmy zakończyć tę wojnę? Dżihadystyczna ideologia, o której rozmawiacie, jest ideologią. Jak możecie zwyciężyć, jeśli nie stawicie jej czoła w sposób ideologiczny?

Koniecznie przeczytaj: „W pewnym sensie jestem salafitą i dżihadystą”. Burmistrz Rotterdamu swoją wypowiedzią zszokował holenderską opinię publiczną

Czytaj też: Ryzykowali życiem, aby porzucić islam i przejść na katolicyzm. Teraz zadali papieżowi niewygodne pytanie

Brigitte Gabriele odpowiadając na zarzuty muzułmanki, najpierw zauważyła, że przed jej pytaniem nikt nie wspominał o muzułmanach czy o wojnie z islamem:

Nie przyszliśmy tutaj, aby uderzać w muzułmanów – to ty poruszyłaś kwestię „większości muzułmanów”, nie my - podkreśliła.

Potem dodała: Ale skoro już wywołałaś ten temat, pozwól, że udzielę Ci odpowiedzi.

Na świecie żyje obecnie 1,2 miliarda muzułmanów. Oczywiście, nie wszyscy to radykałowie. Większość z nich to pokojowo nastawieni ludzie. Zgodnie z danymi wszystkich agencji wywiadowczych na całym świecie, radykałowie stanowią od 15 do 25 procent – co oznacza, że pokojowa część to 75 procent. Mimo to, istotniejsza jest ta agresywna mniejszość, bo to nadal jest wiele milionów ludzi, może nawet więcej, niż cała populacja Stanów Zjednoczonych. Dlaczego więc powinniśmy martwić się o radykałów, którzy stanowią od 15 do 25 procent populacji? Ponieważ to radykałowie zabijają, ponieważ to oni obcinają głowy i dokonują rzezi – kontynuowała Gabriele.

Następnie wyliczyła kraje, w których też zdecydowana większość narodu była pokojowo nastawiona, a mimo to kraje te dopuściły się niewyobrażalnych zbrodni: hitlerowskie Niemcy, bolszewicką Rosję, komunistyczne Chiny, czy imperialistyczną Japonię. Wyliczenie to skończyła przykładem z najnowszej historii Ameryki, gdzie 11 września 2001 były ponad dwa miliony przypuszczalnie pokojowo nastawionych muzułmanów, a wystarczyło 19 porywaczy – 19 radykałów – aby rzucić Amerykę na kolana, zniszczyć World Trade Center, zaatakować Pentagon i zabić tego dnia niemal 3000 Amerykanów.

Gabriele podsumowała to następująco: Pokojowa większość była bez znaczenia. (...) Czas najwyższy, abyśmy wyrzucili poprawność polityczną na śmietnik – tam, gdzie jest jej miejsce.

Wypowiedź Brigitte Gabriel została nagrodzona oklaskami. Obecnie, mimo upływu lat, nie straciła ona nic na aktualności.

Warto przeczytać: Afrykański biskup konwertował na islam i przekształcił kościół w meczet. Kuriozalny powód zmiany wiary [WIDEO]

Podziel się