Szukaj

Znany niemiecki raper, a następnie bojownik ISIS nie żyje. Zginął w Syrii w wyniku bombardowania [WIDEO]

23-01-2018 11:44
Śmierć rapera-dżihadysty Fot. BILD / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Denis Cuspert, znany jako Deso Dogg, były niemiecki raper ghanijskiego pochodzenia, który przeszedł na islam i przystąpił do ISIS, zginął w Syrii podczas bombardowania.

Denis Cuspert urodził się w 1975 rokuw Niemczech jako syn Ghanijczyka i Niemki. Ojciec został deportowany z Niemiec. Matka, po której raper nosi nazwisko, rychło wyszła za mąż za amerykańskiego żołnierza. Stosunki chłopaka z ojczymem układały się źle.

W 1995 Denis rozpoczął karierę rapera, która toczyła się ze zmiennym powodzeniem, gdyż bardziej niż w muzykę angażował się on chuligaństwo, a nawet przestępstwa. Związał się z gangiem „36 chłopców” złożonym głównie z młodych Arabów i Turków. W 2002 przybrał pseudonim Deso Dogg, pod którym nagrał kilka albumów.

Koniecznie przeczytaj: Afrykański biskup konwertował na islam i przekształcił kościół w meczet. Kuriozalny powód zmiany wiary [WIDEO]

Czytaj też: Ryzykowali życiem, aby porzucić islam i przejść na katolicyzm. Teraz zadali papieżowi niewygodne pytanie

W 2010 roku przyjął islam, zakończył karierę rapera i zmienił imię na Abou Maleeq. W 2012 roku przystąpił do ISIS, wyjechał do Syrii i po raz kolejny zmienił imię, tym razem na Abu Talha al-Almani, wskazujące na jego niemieckie pochodzenie. Był aktywnym bojownikiem, brał udział w zbrodniach, pojawiły się jego zdjęcia z uciętymi głowami. Zginął 17 stycznia podczas jednego z nalotów na syryjskich islamistów. Jego śmierć potwierdziły obydwie strony: rządowa i islamistyczna.

Warto przeczytać: Drugie tło brutalnego napadu imigrantów na przechodnia. Przestępstwa kryminalne od aktów terroru spod znaku ISIS dzieli bardzo cienka linia [wideo]

Podziel się