Szukaj

Polacy wśród internowanych w obozie dla dżihadystów z ISIS

13-10-2016 15:30
Dżihadyści z ISIS YouTube / screen YouTube
Podziel się

Jak podaje portal BBC News, na terenie Syrii powstał obóz, w którym internowani są byli bojownicy tzw. Państwa Islamskiego - dezerterzy lub islamiści pojmani w czasie działań wojennych. Wśród przetrzymywanych osób mają być zarówno Arabowie, jak i Europejczycy, w tym m.in. Polacy.

Obóz, założony przez bojowników z organizacji Dżajsz al-Tahrir, powiązanej z Wolną Armią Syryjską, zlokalizowany jest na terenie północno-zachodniej Syrii, w prowincji Idlib.

Wiadomo, że wśród internowanych znajduje się obecnie ok. 300 osób, m.in. z Polski, Dani i Francji. Nie podano szczegółowych informacji związanych z byłymi dżihadystami, którzy mają europejskie paszporty.

BBC dowiedziało się, że część przetrzymywanych osób ma być niedługo zwolniona.

Koniecznie przeczytaj: 16 dżihadystów z ISIS wysadziło się... przypadkiem

Czytaj też: Kobieta postrachem ISIS. Irakijka ucina dżihadystom głowy, a ich czaszki... gotuje!

Próbowaliśmy ich zresocjalizować, odmienić stan ich umysłu. Ci, którzy chcieli wrócić do domów mogli skontaktować się ze swoimi ambasadami i poprzez nie możliwa była koordynacja dalszych działań – oświadczył Mohammad al-Ghabi, komendant obozu.

Syryjski bojownik zaznaczył jednocześnie, że więźniowie, którzy dopuścili się poważnych przestępstw lub którzy nie chcą wracać do swoich krajów, zostaną osądzeni zgodnie z prawem szariatu. Oznacza to, że niektórym internowanym grozi nawet kara śmierci.

Warto przeczytać: Chrześcijański pisarz z Jordanii zamordowany. Był sądzony za opublikowanie karykatury Mahometa, która wyśmiewała się z islamskich terrorystów

Podziel się