Szukaj

Polacy wśród internowanych w obozie dla dżihadystów z ISIS

13-10-2016 15:30
Dżihadyści z ISIS YouTube / screen YouTube
Podziel się

Jak podaje portal BBC News, na terenie Syrii powstał obóz, w którym internowani są byli bojownicy tzw. Państwa Islamskiego - dezerterzy lub islamiści pojmani w czasie działań wojennych. Wśród przetrzymywanych osób mają być zarówno Arabowie, jak i Europejczycy, w tym m.in. Polacy.

Obóz, założony przez bojowników z organizacji Dżajsz al-Tahrir, powiązanej z Wolną Armią Syryjską, zlokalizowany jest na terenie północno-zachodniej Syrii, w prowincji Idlib.

Wiadomo, że wśród internowanych znajduje się obecnie ok. 300 osób, m.in. z Polski, Dani i Francji. Nie podano szczegółowych informacji związanych z byłymi dżihadystami, którzy mają europejskie paszporty.

Koniecznie przeczytaj: 16 dżihadystów z ISIS wysadziło się... przypadkiem

Czytaj też: Kobieta postrachem ISIS. Irakijka ucina dżihadystom głowy, a ich czaszki... gotuje!

BBC dowiedziało się, że część przetrzymywanych osób ma być niedługo zwolniona.

Próbowaliśmy ich zresocjalizować, odmienić stan ich umysłu. Ci, którzy chcieli wrócić do domów mogli skontaktować się ze swoimi ambasadami i poprzez nie możliwa była koordynacja dalszych działań – oświadczył Mohammad al-Ghabi, komendant obozu.

Syryjski bojownik zaznaczył jednocześnie, że więźniowie, którzy dopuścili się poważnych przestępstw lub którzy nie chcą wracać do swoich krajów, zostaną osądzeni zgodnie z prawem szariatu. Oznacza to, że niektórym internowanym grozi nawet kara śmierci.

Warto przeczytać: Chrześcijański pisarz z Jordanii zamordowany. Był sądzony za opublikowanie karykatury Mahometa, która wyśmiewała się z islamskich terrorystów

Podziel się