Szukaj

Kobieta postrachem ISIS. Irakijka ucina dżihadystom głowy, a ich czaszki... gotuje!

01-10-2016 13:53
Wahida Mohamed Al-Jumaily, Um Hanadi - kobieta walcząca z ISIS Fot. The Baghdad Post / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Samotny bohater dokonujący krwawej zemsty na zabójcach własnej rodziny. To historia rodem ze scenariusza filmowego. Jednak w tym przypadku wszystko dzieje się w rzeczywistości, a to za sprawą 39-letniej Irakijki, która w ramach odwetu brutalnie rozprawia się z dżihadystami z Państwa Islamskiego. Groził jej już nawet sam lider tej organizacji!

Wahida Mohamed Al-Jumaily, znana też jako Um Hanadi, na pewno nie wpisuje się w stereotyp kobiety ze świata islamu. Jest bowiem dowódcą 70-osobowego oddziału walczącego z bojownikami Państwa Islamskiego w irackim mieście Aszur nieopodal Mosulu. Duży rozgłos zdobyła za sprawą swoich wyjątkowo brutalnych metod.

Wszystko zaczęło się w 2004 roku, kiedy dżihadyści zabili jej męża, ojca i trzech braci. Pragnąc zemsty, przystąpiła do walki z oddziałami Al-Kaidy u boku irackich wojsk.

Walczyłam z nimi, ścinałam ich głowy, gotowałam ich czaszki i paliłam ich ciała - tak w rozmowie z CNN opisuje swoje doświadczenia. I ma na to dowody w postaci zdjęć, które regularnie publikuje na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych. Pozuje, m. in. prezentując ucięte głowy, które trzyma w garnku.

Koniecznie przeczytaj: 16 dżihadystów z ISIS wysadziło się... przypadkiem

Czytaj też: Polacy wśród internowanych w obozie dla dżihadystów z ISIS

Kobieta twierdzi, że jest numerem jeden na liście poszukiwanych przez ISIS. Pogróżki miał wysyłać jej sam lider terrorystycznej organizacji, kalif Abu Bakr al-Bagdadi. Jestem najbardziej poszukiwaną osobą przez Państwo Islamskie, nawet premier Iraku nie jest tak poszukiwany - mówi Al-Jumaily.

Mimo że już kilkukrotnie była bliska śmierci z rąk swoich wrogów, nie zamierza zaprzestawać walki. Próbowali mnie już zabić sześć razy. Miałam odłamki pocisków w głowie, nogach, moje żebra były połamane, ale to nigdy mnie nie powstrzymało - dodaje Irakijka.

Warto przeczytać: Zasiłki, mieszkania i praca dla dżihadystów z ISIS. Wszystko w ramach „integracji ze społeczeństwem”

Podziel się