Szukaj

Wyjątkowo rzadka sytuacja. Dżihadysta z ISIS poddaje się kurdyjskim oddziałom [WIDEO]

10-02-2017 16:32
Dżihadysta z ISIS poddaje się kurdyjskim oddziałom YouTube / screen YouTube
Podziel się

Do niecodziennego zdarzenia doszło we wschodniej części Mosulu w Iraku. Nagranie umieszczone niedawno w Internecie pokazuje, jak jeden z dżihadystów walczących dla tzw. Państwa Islamskiego poddaje się oddziałowi Kurdów.

Na nagraniu widać, jak kurdyjscy żołnierze zachęcają islamistę do wyjścia. Przekonują, że jego towarzysze już się poddali.

Nie zabijemy cię. Wyjdź. Twoi towarzyszą są ze mną, poddali się – krzyczy jeden z żołnierzy, na dowód podając imiona i nazwiska dwóch ujętych islamistów.

Wyjdź, nie zabijemy cię – przekonuje Kurd.

Dżihadysta w końcu decyduje się wyjść z otoczonego budynku. Widząc reakcję przestraszonych żołnierzy, który każą mu się zatrzymać i obrócić, przekonuje, że nie ma przy sobie żadnych materiałów wybuchowych.

Koniecznie przeczytaj: Irak: dżihadyści obcięli dłonie 10-latkowi i 12-latkowi. Chłopcy odmówili wykonania egzekucji na cywilach

Czytaj też: Horror! 10-letnia dziewczynka w przerażający sposób „ukarana” przez islamską „policję”. Jej twarz rozszarpano za pomocą średniowiecznego narzędzia tortur

Nie bójcie się, nie wysadzę się w powietrze – przekonuje.

Islamista dodaje też, że w budynku nadal znajduje się trzech albo czterech członków ISIS, którzy nie chcą się poddać.

Dobrowolne oddanie się w ręce przeciwnika to wyjątkowo rzadki widok w przypadku dżihadystów. Większość z nich woli zginąć bezpośrednio w walce lub w samobójczym ataku.

Warto przeczytać: Polak wyjechał do Syrii walczyć dla ISIS. Teraz poinformowano o jego śmierci w zamachu samobójczym

Podziel się