Szukaj

16 dżihadystów z ISIS wysadziło się... przypadkiem

02-10-2016 14:29
Eksplozja w Iraku Fot. bnpositive / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Terroryści z tzw. Państwa Islamskiego w środę na spotkaniu omawiali ostatnie szczegóły planowanego ataku na irackie siły rządowe. W pewnym momencie nastąpił wybuch pasa szahida, który uśmiercił 16 dżihadystów, drugie tyle ranił. Zginąć miało wiele ważnych osób powiązanych z ISIS. Teraz Państwo Islamskie nie wie, czy można uznać ich za męczenników.

Portal Al-Masdar News, powołując się na informacje uzyskane od lokalnej telewizji, poinformował, że do wybuchu doszło w środę w miejscowości Al-Mahaw, w północnej części Iraku.

Terroryści z ISIS ustalali szczegóły ataku na irackie wojsko. Akcja miała być prawdopodobnie przeprowadzona w najbliższym czasie, gdyż niektórzy bojówkarze Państwa Islamskiego tak bardzo się przygotowali, że mieli już założone pasy szahida. Wybuch nastąpił nieoczekiwanie – najpewniej w związku z wadliwą konstrukcją pasa. Zginęło 16 dżihadystów, dwa razy tyle osób zostało rannych. Według irackich mediów w nieplanowanym wybuchu śmieć poniosło wiele ważnych członków ISIS.

Koniecznie przeczytaj: Kobieta postrachem ISIS. Irakijka ucina dżihadystom głowy, a ich czaszki... gotuje!

Czytaj też: Polacy wśród internowanych w obozie dla dżihadystów z ISIS

Samobójczy „atak” terrorystów nie skutkował zabiciem wrogów, więc niektórzy zastanawiają się teraz, czy Państwo Islamskie uzna śmierć swoich bojowników za męczeńską.

ISIS ma ostatnio coraz większe problemy w Iraku. Siły rządowe, wspierane przez Zachód i miejscowych Kurdów kontrolują większą część kraju. Teraz iracka armia planuje odbić z rąk terrorystów Mosul, jedyne duże miasto, które jeszcze jest w ręku terrorystów.

Warto przeczytać: Chrześcijański pisarz z Jordanii zamordowany. Był sądzony za opublikowanie karykatury Mahometa, która wyśmiewała się z islamskich terrorystów

Podziel się