Szukaj

Mariusz Max Kolonko przestrzega: „Jeśli tak dalej pójdzie, nie dożyjemy do końca roku” [WIDEO]

13-04-2017 22:32
Mariusz Max Kolonko w MaxTV Fot. Media2000Communications / Wikimedia / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Wielu światowych komentatorów, ale także zwolenników Donalda Trumpa wydaje się być mocno zdumiona działaniami amerykańskiego prezydenta wobec Syrii. Mariusz Max Kolonko ostrzega, że eskalacja konfliktu między USA a Rosją może okazać się bardzo groźna dla reszty świata.

Dziennikarz skrytykował oświadczenie amerykańskiego sekretarza stanu, Rexa Tillersona, który powiedział ostatnio, że Stany Zjednoczone będą interweniować w obronie „każdej ludności cywilnej” w „każdym zakątku świata”.

Jeżeli to ma być nowa doktryna Ameryki, to ja mam przynajmniej pół tuzina takich państw, które USA może zbombardować choćby jutro, poczynając od Ukrainy. Tylko że wtedy nie dożyjemy do końca roku – stwierdził Kolonko, który wyraźnie jest zaskoczony polityką prowadzoną przez amerykańskiego prezydenta w Syrii, zwłaszcza, że Donald Trump w 2013 r. sam przestrzegał Baraka Obamę przed atakowaniem tego kraju.

Koniecznie przeczytaj: Mariusz Max Kolonko tłumaczy przyczyny napięcia na Półwyspie Koreańskim [WIDEO]

Czytaj też: Mariusz Max Kolonko komentuje wizytę Angeli Merkel w USA [WIDEO]

Jeżeli Trump zdecydował się na usunięcie Asada to, to się nie dodaje. Przecież sam słusznie mówił, że usuwanie dyktatorów się źle kończy. (…) Kto doradza prezydentowi? Przecież to równie dobrze mogła być prowokacja – zauważył Kolonko.

Cały komentarz poniżej:

Warto przeczytać: Mariusz Max Kolonko bezlitośnie wyśmiewa Kurskiego: „Nie zesraj się” [WIDEO]

Podziel się