Szukaj

Szokująca sytuacja w Szwecji. Ofiara brutalnego gwałtu zmarła tuż przed rozpoczęciem procesu. Gwałciciel… tylko na tym skorzystał!

09-01-2018 17:29
Gwałciciel z Erytrei łagodnie potraktowany przez sąd
Podziel się

Jak poinformował portal Voice of Europe, Szwedka, która w sierpniu zeszłego roku została brutalnie zgwałcona przez afrykańskiego imigranta, zmarła tuż przed rozpoczęciem procesu.

Do tego szokującego zdarzenia doszło 20 sierpnia 2017 r. Wówczas to 19-letni imigrant z Erytrei wdarł się do hostelowego pokoju, w którym przebywała Szwedka i tam brutalnie ją zgwałcił.

Pomimo tego, iż sprawca znajdował się w rękach policji, to i tak skrzywdzona kobieta żyła w ciągłym strachu. Świadkowie twierdzili, że tuż po zgłoszeniu napaści, groził jej inny imigrant będący przyjacielem napastnika. Doszło nawet do tego, że obawiała się przebywać w hostelu, bo czuła, że Afrykańczycy wrócą, żeby się na niej zemścić.

Koniecznie przeczytaj: Szwecja: Syryjczyk odrzucony przez kobietę brutalnie zemścił się na jej matce. „W ten sposób odzyskałem poczucie własnej wartości”

Czytaj też: Szwecja: 35-letni imigrant gwałcił kobietę, a tuż obok spało jej dziecko. Zdecydowano, że sprawca nie zostanie deportowany

Warto zaznaczyć, że po grudniowym procesie, szwedzki sąd wydał niezwykle łagodny wyrok. Gwałciciel został bowiem skazany jedynie na dwa lata więzienia. Co ciekawe, teraz okazało się, że sprawca nie będzie musiał płacić żadnego odszkodowania, ponieważ jego ofiara zmarła.

Podjęto już również decyzję, że Afrykanin nie zostanie deportowany, ponieważ sytuacja w jego ojczystym kraju jest wciąż uznawana jest za „niebezpieczną”. To uzasadnienie jednak budzi wiele wątpliwości, chociażby z tego powodu, że obecnie w Erytrei ma problemu głodu, a jej mieszkańcy nie są zagrożeni jakimikolwiek działaniami zbrojnymi czy też prześladowaniami.

Warto przeczytać: Szwecja: Liczba przestępstw przekracza możliwości operacyjne policji. Funkcjonariusze zajmują się wyłącznie zabójstwami

Podziel się