Szukaj

Słowacka policja zatrzymała polskiego pirata drogowego. Na jednej z autostrad jechał z prędkością niemal 200 km/h [wideo]

10-10-2018 18:40
Szaleńcza jazda Polaka na Słowacji Fot. Polícia Slovenskej republiky / Facebook.com
Podziel się

Niewiele dni upłynęło od tragicznego wypadku spowodowanego przez trójkę polskich piratów drogowych na Słowacji, a już tamtejsza policja zatrzymała kolejnego naszego rodaka, który znacznie przekroczył prędkość na autostradzie. Mężczyzna został ukarany mandatem. Funkcjonariusze zdecydowali się na opublikowanie nagrania z wideorejestratora.

Po tragicznym wypadku spowodowanym przez Polaków, zgodnie z zapowiedzią, słowaccy funkcjonariusze zaostrzyli kontrole drogowe. Szczególnie zwracają teraz uwagę na kierowców jeżdżących z polskimi tablicami rejestracyjnymi.

W poniedziałek słowacka policja opublikowała na Facebooku film z wideorejestratora, na którym widać, że polski kierowca jadący autostradą D1, prowadzącej z Żyliny do Bratysławy, przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h.

Koniecznie przeczytaj: Policja zatrzymała pirata drogowego. Ten się wściekł: „Jakie 500 zł mandatu?! Ja mam prawo jazdy od '62!” [wideo]

Czytaj też: 20-letni Polak zamordowany w Niemczech pod meczetem. Policja szuka sprawcy o „południowym wyglądzie” [wideo]

Pierwszy pomiar prędkości wykazał, że pędził on z prędkością 163 km/h, potem przyspieszył do 175 km/h, natomiast tuż przed zatrzymaniem przez policję miał na liczniku aż 181 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem.

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku z winy trzech Polaków doszło 30.09.2018 r. w okolicy miasta Dolny Kubin. Podczas swojej szaleńczej jazdy nie zwracali uwagi na znaki i oznaczenia. Przy wyprzedzaniu „na trzeciego” jeden z nich uderzył czołowo w jadącą z naprzeciwka skodę fabię. 57-letni Słowak, kierowca tego pojazdu, który jechał razem z rodziną, zmarł na miejscu. (Więcej: Tragedia na Słowacji: Nowe informacje ws. kierowców luksusowych aut. Wiadomo o nich coraz więcej [wideo+foto]).

Warto przeczytać: Słowacja: Polacy ścigali się luksusowymi samochodami. Doprowadzili do śmiertelnego wypadku [wideo]

Podziel się