Szukaj

Kolejny krwawy zamach na Koptów w Egipcie. Ostrzelano autobus z dziećmi [+18 FOTO + WIDEO]

26-05-2017 18:40 (aktualizacja: 26-05-2017 19:04)
Zamach na Koptów w Egipcie Fot. Nermien Riad / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Krwawa rzeź chrześcijan w Egipcie nadal trwa. Islamscy terroryści ostrzelali autobus przewożący chrześcijan. Zginęło 28 osób, 24 odniosło rany. Ofiarami są głównie dzieci.

Atak miał miejsce w piątek w prowincji Al-Minja (środkowa część Egiptu) w czasie wycieczki grupy Koptów do klasztoru św. Samuela. Nieznani sprawcy ostrzelali pojazd. Na chwilę obecną media (Reuters) informują o 28 osobach zabitych i 24 rannych. Niestety wśród ofiar jest wiele dzieci.

To już trzeci krwawy atak wymierzony w egipską mniejszość chrześcijan w ciągu ostatnich tygodni. Na początku kwietnia informowaliśmy o tragicznych zamachach, które miały miejsce w kościele w Aleksandrii i Tancie: Kościoły spłynęły krwią chrześcijan. Tragiczny bilans dwóch zamachów w Egipcie [FOTO + WIDEO]. Wcześniej islamiści przeprowadzili zamach w Kairze, więcej tutaj: Zamach terrorystyczny na chrześcijańską świątynię w Kairze. Wiele ofiar śmiertelnych [WIDEO].

Koniecznie przeczytaj: Zamach w Manchesterze. Co najmniej 22 ofiary śmiertelne [WIDEO]

Czytaj też: Zamach w Londynie. Van wjechał w tłum ludzi na moście [FOTO + WIDEO]

Koptowie stanową ok. 10% populacji Egiptu i ze względu na wyznawaną wiarę chrześcijańską są grupą zdecydowanie dyskryminowaną w tym muzułmańskim kraju. Ostatnio coraz częściej dochodzi w Egipcie do zamachów, których celem stają się Koptowie i ich świątynie.

Warto przeczytać: Zamach na lotnisku w USA. Nożownik ranił policjanta

Podziel się