Szukaj

Kolejne w Europie zatrzymania dżihadystów

23-06-2017 11:13
Dżihadyści z ISIS YouTube / screen YouTube
Podziel się

Hiszpańska policja zatrzymała trzech mężczyzn, podejrzewanych o związki z tzw. Państwem Islamskim. Jeden z nich to wyjątkowo niebezpieczny członek ISIS.

Do zatrzymań doszło w Madrycie w ostatnią środę (21.06).

Jak informuje hiszpańskie ministerstwo spraw wewnętrznych, trzej Marokańczycy w wieku 32, 33 i 38 lat mieszkali razem w dzielnicy Delicias na południu Madrytu.

Według ministerstwa, jeden z nich jest „wyjątkowo niebezpieczny” i „zaawansowany pod względem radykalizacji”.

Ten domniemany członek ISIS studiował podręczniki dla terrorystów, zgromadził „pokaźny zbiór materiałów ideologicznych i elektronicznych, którego częścią są podręczniki dotyczące terroryzmu dżihadystycznego, w tym podręcznik dla terrorysty kamikadze i podręcznik do dżihadu elektronicznego”.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy odkryli, jak ISIS infiltruje uchodźców

Czytaj też: Bojownicy ISIS wracają do Europy i… żalą się, że nikt nie chce ich zatrudnić

Profile zatrzymanych porównano do trzech zamachowców z London Bridge.

To już kolejne w tym tygodniu zatrzymania osób podejrzewanych o związki z islamskim terroryzmem, do jakich doszło w Europie. Na początku tygodnia policja holenderska zatrzymała 18-latka, który rozpowszechniał materiały propagandowe ISIS, podejrzewany jest też o udostępnianie instrukcji sporządzania ładunków wybuchowych (pisaliśmy o tym tutaj: W Holandii zatrzymano nastolatka. Policja ostrzega przed zamachem).

Warto przeczytać: ISIS przeprosiło za ostrzelanie izraelskich żołnierzy

Podziel się