Szukaj

Kolejne porwanie katolickiego księdza

23-09-2016 19:07
Budynek kościoła po zmroku Fot. Aza Raskin / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W stanie Michoacán, w środkowej części Meksyku kolejny ksiądz zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. W tym tygodniu to już trzecie porwanie katolickiego duchownego w tym kraju. Dwóch wcześniej uprowadzonych księży zostało brutalnie zamordowanych.

Ks. José Alfredo López Guillén, 43-letni proboszcz parafii Najświętszej Trójcy w Janamuato w archidiecezji Morelia, zaginął w poniedziałek. W tym samym czasie odkryto włamanie na plebani. Jak podała miejscowa prokuratura, ksiądz został porwany razem z chłopcem, z którym prowadził zbiórkę żywności w miejscowości Purándiro.

Również w poniedziałek odnaleziono ciała dwóch kapłanów, którzy zaginęli w niedzielę w Poza Rica de Hidalgo, w stanie Veracruz. Duchowni mieli związane ręce i liczne rany postrzałowe. Z obrażeń wynika, że byli torturowani. Policja nie znalazła jeszcze sprawców. O morderstwa i ostatnie porwanie podejrzewana jest zorganizowana grupa przestępcza. W Meksyku najczęściej podobnych zabójstw dokonują gangi narkotykowe.

Koniecznie przeczytaj: Ks. Międlar już bez koloratki: „W polskim Kościele rządzi lobby homoseksualne”

Czytaj też: Ksiądz popierający narodowców i środowiska patriotyczne wystąpił z zakonu

Brytyjski tygodnik katolicki Catholic Herald wskazuje, że Meksyk jest drugim największym krajem katolickim na świecie. Jednocześnie stanowi miejsce wyjątkowo niebezpieczne do prowadzenia posługi kapłańskiej - w ciągu ostatnich w Meksku 10 lat zamordowano kilkudziesięciu duchownych.

Warto przeczytać: Film o komunistycznej zbrodniarce z UB niedługo w polskich kinach. Czy „Zaćma” okaże się drugą „Idą”?

Podziel się