Szukaj

Kolejne morderstwo w Niemczech. 15-latka została dźgnięta nożem w parku w biały dzień. Sprawca zgłosił się na policję

12-06-2018 12:30
Policja niemiecka Fot. Marco / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W Niemczech, kiedy jeszcze głośno jest o sprawie 14-letniej Susanne zamordowanej przez irackiego uchodźcę, tamtejsze media informują o kolejnej przerażającej zbrodni. Tym razem ofiarą jest 15-letnia dziewczyna, która została zaatakowana nożem w parku.

Do zdarzenia doszło w Viersen (Nadrenia Północna-Westfalia). Zakrwawioną 15-letnią dziewczynę znaleziono w parku w centrum miasta. Nastolatka została przewieziona do szpitala, ale zmarła w wyniku odniesionych ran. Media informują, że ofiara pochodziła z Rumunii, nie wiadomo, czy miała podwójne obywatelstwo.

Policja od razu rozpoczęła poszukiwania sprawcy. Ogłoszono, że podejrzany to mężczyzna o „północnoafrykańskim wyglądzie z lśniącymi czarnymi włosami”. Morderca był poszukiwany przez kilka godzin z użyciem psów tropiących. W końcu sam zgłosił się na policję.

Koniecznie przeczytaj: Niemcy: 22-letni Turek zamordował 19-letniego Polkę. Nie mógł pogodzić się z jej odejściem

Czytaj też: Imigranci w Niemczech „celebrują” mundial. Demolka w centrum miasta i… martwe zwierzę na drzewie [wideo]

Okazało się, że to 25-latek z Turcji. Policja przekazała, że mężczyzna jest znany władzom. Badane są motywy i szczegóły zbrodni. Nie wiadomo, czy sprawca znał ofiarę.

Antyimigrancka partia Alternatywa dla Niemiec skomentowała morderstwo, ironicznie nazywając je „kolejnym jednorazowym incydentem”.

Niemcy nadal żyją bestialskim morderstwem dokonanym na 14-latce z Moguncji. Sprawcą okazał się Ali B., który nagle zniknął z ośrodka dla uchodźców w Wiesbaden. Irakijczyk został zatrzymany w Kurdystanie.

Warto przeczytać: Awantura po meczu. Niemcy sprowokowali Szwedów. Ci nie pozostali dłużni. Doszło do szarpaniny [wideo]

Podziel się