Szukaj

USA: Ujawniono wizerunek kobiety, która zaatakowała główną siedzibę YouTube. „Kierowała nią nienawiść wobec polityki serwisu” [foto]

04-04-2018 20:17
Główna siedziba YouTube Fot. Coolcaesar / wikimedia.com / CC BY-SA 3.0
Podziel się

We wtorek świat obiegła informacja o strzelaninie w siedzibie YouTube. Jak się właśnie okazało, na pracowników tej popularnej platformy internetowej napadła youtuberka Nasim Aghdam, która już od jakiegoś czasu publicznie przekonywała, że jej filmy są cenzurowane i nie trafiają do wielu potencjalnych widzów.

„India Today” przypomniał dziś, że napastniczka z San Bruno prowadziła swoje kanały na YouTube. W publikowanych filmach dawała porady związane ze stosowaniem diety wegańskiej i odpowiednim wykonywaniem ćwiczeń ruchowych. Jednak wszystkie jej kanały były zawieszone przez YouTube, który uznał, że naruszają one regulamin serwisu. Ponadto, jak informuje „India Today”, Nasim Aghdam miała także własną stronę internetową oraz konta w mediach społecznościowych.

Koniecznie przeczytaj: Nawiedzona weganka prawie zabiła małego fenka. Próbowała z mięsożernego drapieżnika zrobić weganina. Teraz zwierzę jest w strasznym stanie [foto+wideo]

Czytaj też: Nietypowy napad w Katowicach. Bandyci wjechali samochodem do marketu i wynieśli z kantoru sejf. Policja apeluje o pomoc [wideo]

Obecnie policja stara się dokładnie ustalić przyczyny ataku. Jak podaje AP, prawdopodobnym motywem działania kobiety miało być to, że czuła się pokrzywdzona przez YouTube. Jak informują inne media, nie ma aktualnie dowodów na to, że jej atak wymierzony był w konkretne osoby. 

Informujące również o tej sprawie ABC7 News podało, iż przed napadem z bronią w ręku kobieta opublikowała na swoim blogu następującą wiadomość:

Bądź świadomy! Dyktatura istnieje we wszystkich krajach, ale w każdym objawia się inną taktyką.

Zdaniem dziennikarzy tego portalu, to właśnie te słowa potwierdzają, że powodem ataku były nienawiść wobec YouTube. Jak poinformowali, ojciec napastniczki już kilka dni wcześniej zawiadomił służby o tym, że nie ma kontaktu z córką może doprowadzić do prawdziwej tragedii. Niestety nie mylił się, ponieważ kobieta nie tylko raniła pracowników, ale po napaści popełniła samobójstwo. 

Z najnowszych medialnych doniesień wynika, że w ataku ucierpiało trzy osoby. W stanie krytycznym jest 36-letni mężczyzna, według niektórych dziennikarzy narzeczony sprawczyni, z kolei 32-letnia kobieta znajduje się w stanie ciężkim, zaś stan 27-latki określany jest jako stabilny.

Warto przeczytać: Atak na Syrię przeprowadzony – USA, Wielka Brytania i Francja dokonały ataku rakietowego. Niepokojące oświadczenie Donalda Tuska [wideo+foto]

Podziel się