Szukaj

RPA: Grupa czarnoskórych porywaczy otoczyła jej auto. Kobieta zachowała zimną krew. Ocaliła siebie i córkę [wideo]

14-09-2018 14:28
RPA, kobieta staranowała auto porywaczy Fot. News24 / You Tube / screen YouTube
Podziel się

43-latka z Republiki Południowej Afryki uratowała siebie i córkę przed porwaniem. Kobieta nie otworzyła auta, kiedy podeszła do niej grupa czarnoskórych mężczyzn z bronią.

Do zdarzenia doszło w mieście Alberton pod Johannesburgiem 27 sierpnia br. Kiedy kobieta wjechała białym Jeepem pod swój dom, została natychmiast zastawiona przez auto, które zaparkowało z tyłu i zablokowało wyjazd.

Do 43-latki, która była w środku z córką podeszło kilku Afrykańczyków, którzy grozili jej bronią. Kobieta zdecydowała się jednak nie opuszczać samochodu. Zaczęła cofać i z impetem staranowała auto, które ją zablokowało. Co więcej, kiedy wyjechała na ulicę, jeszcze raz uderzyła w auto napastników i ci musieli ratować się ucieczką pieszo. Kobieta w czasie wywiadu powiedziała, że „nie czuje się bohaterką”.

Koniecznie przeczytaj: Sukces polskich funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w RPA. Wraz z miejscową policją uwolnili porwaną Polkę [wideo]

Czytaj też: Zabił lidera komunistów w RPA. Teraz Janusz Waluś ma szansę wrócić do Polski

Wdawać mogłoby się, że kobieta podjęła bardzo ryzykowną decyzję, nie spełniając żądań napastników, którzy celowali do niej z broni. Jej determinacja nie powinna jednak dziwić. Biali mieszkańcy RPA coraz częściej padają ofiarą brutalnych napaści ze strony czarnej społeczności. Regularnie dochodzi do bestialskich mordów, niektórzy otwarcie mówią, że w Afryce Południowej trwa ludobójstwo białych. Niestety światowe media i międzynarodowe organizacje milczą. Więcej tutaj.

Warto przeczytać: Sopot: Młody kierowca BMW chciał popisać się przed kolegami. Nie wyszło. Auto z piskiem opon uderzyło… w zaparkowany samochód [wideo]

Podziel się