Szukaj

Czy zwykli obywatele powinni mieć łatwiejszy dostęp do broni? Zobacz, jak zakończył się napad w sklepie [WIDEO]

29-01-2017 00:17
Napad z użyciem noża w sklepie Facebook
Podziel się

Polska jest jednym z najbardziej rozbrojonych krajów na świecie, jeżeli chodzi o liczbę sztuk broni przypadających na jednego obywatela. Umieszczony poniżej krótki filmik, to jeden z wielu przykładów na to, że powinno to się zmienić.

Na nagraniu z monitoringu zarejestrowana została próba dokonania napadu w sklepie. W pewnym momencie mężczyzna stojący za kasjerką przyłożył jej nóż do pleców, zapewne żądając oddania utargu. Rabunek jednak się nie udał. Jeden z klientów miał przy sobie pistolet, który wyciągnął, zmuszając złodzieja do odłożenia broni.

Film zamieścił na Facebook prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke, który dodał krótki komentarz:

Koniecznie przeczytaj: Francuscy żołnierze poszli do McDonalda. W tym czasie ktoś ukradł im broń i amunicję

Czytaj też: Niezwykle brutalny napad w madryckim metrze. Dwaj imigranci z Maroka zaczęli dusić mężczyznę, którego chcieli okraść [wideo]

Złego człowieka z bronią, może powstrzymać tylko dobry człowiek z bronią.

Nagranie poniżej:

Wielu przeciwników dostępu do broni palnej uważa, że jeżeli prawo w tym zakresie będzie bardziej liberalne, to zwiększy się liczba ataków z użyciem takiej broni. Tymczasem statystyki pokazują wręcz coś odwrotnego - legalnie posiadana broń nie jest wykorzystywana do popełniania przestępstw. Poza tym, atak czy to rabunkowy, czy terrorystyczny można przeprowadzić z użyciem noża kuchennego czy ciężarówki – a posiadania tych rzeczy raczej ciężko zakazać.

Coraz większe próby zaostrzenia prawa związanego z dostępem do broni dla zwykłych obywateli przez UE, zwłaszcza w kontekście ostatnich ataków terrorystycznych w Europie, są wręcz irracjonalne. Nie lepiej zachowuje się polski rząd, który jakoś nie kwapi się, aby umożliwić Polakom dozbrojenie się na własną rękę.

Warto przeczytać: Gang imigrantów z Afryki zaatakował Francuzów. Mogłoby się skończyć tragedią, gdyby jeden z mężczyzn nie miał „niespodzianki” [WIDEO]

Podziel się