Szukaj

Gdy sędzia Anthony Hayden rozpatrywał sprawę Alfiego Evansa, media przyjrzały się bliżej jego sylwetce. „To działacz organizacji wspierającej środowiska LGBT”

25-04-2018 13:41
sędzia Anthony Hayden Fot. Robert Chief / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Sędzia Anthony Hayden mógł jednym orzeczeniem uratować życie małego Alfiego Evansa. Uznał jednak, że odłączenie od aparatury podtrzymującej życie to w tym przypadku „najlepsze rozwiązanie” dla tego chorego chłopca. Jak się okazuje, ten brytyjski arbiter, który swoim bezdusznym wyrokiem śmierci zszokował międzynarodową opinię publiczną, jest znanym działaczem organizacji lobbującej za równouprawnienie środowisk LGBT.

We wtorek, gdy sędzia Hayden ponownie rozpatrywał sprawę Alfiego Evansa, cynicznie stwierdził, że podtrzymanie wcześniejszego orzeczenia „to ostatni rozdział w sprawie tego niezwykłego, małego chłopca”. Przy tej właśnie okazji brytyjskie media postanowiły przyjrzeć się bliżej jego sylwetce. Jak poinformował portal LifeSite News, sędzia Anthony Hayden, oficjalnie członek Sądu Najwyższego, to także znany działacz organizacji The Bar Lesbian and Gay Group (Blagg) zajmującej się wspieraniem osób LGBT np. starających się o możliwość adoptowania dzieci.   

Koniecznie przeczytaj: Brytyjski sąd podjął decyzję ws. Alfiego Evansa. Sędzia nie miał litości nad chłopcem. Wyrok oraz jego uzasadnienie nie mieści się w głowie…

Czytaj też: Nie żyje Alfie Evans. Ojciec chłopca zostawił poruszającą wiadomość dla wszystkich, którzy wspierali chłopca do samego końca

Wiadomo również, że sędzia Anthony Hayden jest także współautorem książki „Children and Same Sex Families: A Legal Handbook” (ang. Dzieci w rodzinach jednopłciowych: podręcznik), z której korzystają pary homoseksualnego ubiegające się o zgodę na adopcję dzieci. W jedynej, niezwykle pozytywnej recenzji tej książki napisano: 

Ta książka, która nie mogła zostać napisana dwadzieścia, a nawet dziesięć lat temu, odzwierciedla, jak zauważa Anthony Hayden, QC we wstępie, „stale rozwijającą się koncepcję rodziny”. Teraz jesteśmy ostrożniejsi w naszym języku „, zauważa, zwłaszcza w następstwie” zbioru przepisów dotyczących równości „, który” zapewnia ramy dla bardziej sprawiedliwego społeczeństwa w przyszłości i takie, w którym możliwości dla dzieci są rozszerzane.

Sędzia Hayden jest znany również z orzekania na korzyść homoseksualistów, a także wspierania eutanazji i aborcji. Jak przypominają media, w 2016 roku odebrał prawa rodzicielskie kobiecie, która nie chciała wychowywać syna jako „kobiety”, pomimo tego, iż on „identyfikował się” w ten sposób. Wówczas uznał, że matka w ten sposób niewyobrażalnie krzywdzi swojego dziecko i z tego właśnie powodu postanowił pozbawić ją praw rodzicielskich.

Warto przeczytać: Wojciech Cejrowski wystosował dramatyczny apel. „W Wielkiej Brytanii ma się odbyć egzekucja 2-letniego chłopca”. Dziecko reaguje na rodziców [foto+wideo]

Podziel się