Szukaj

Francja: Polscy kierowcy zaatakowani przez „żółte kamizelki”. Demonstranci byli agresywni [foto]

10-12-2018 17:54
Blokada dróg, żółte kamizelki Fot. pierre Guilcher / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Kierowcy m.in. polskich ciężarówek zostali zatrzymani na drodze we Francji przez uczestników protestu tzw. „żółtych kamizelek”, którzy mieli zachowywać się agresywnie – informuje radio RMF FM.

Do zdarzenia doszło na południu Francji w pobliżu miasta Narbona. Demonstranci blokujący drogę zatrzymali około 30 ciężarówek. Poza polskimi były to pojazdy ze Słowacji, Węgier i Rumunii.

Według relacji polskiego kierowcy, przedstawiciele „żółtych kamizelek” zachowywali się agresywnie. W niektórych ciężarówkach przecięto opony. TIR-a na węgierskich rejestracjach, który nie chciał się zatrzymać, demonstranci obrzucili deskami wystającymi gwoździami.

Koniecznie przeczytaj: Kierowcy uczcili pamięć Łukasza Urbana, który zginął w zamachu terrorystycznym w Berlinie [wideo]

Czytaj też: Śmiała ukraińska wizja przyszłości. W 2050 roku polscy imigranci zarobkowi będą kupowali samochody [wideo]

„Żółte kamizelki” jako powód blokady podali „chęć spowolnienia francuskiej gospodarki”. Polski kierowca w rozmowie z korespondentem RMF FM tłumaczył, że jedzie do Hiszpanii, więc blokowanie go jest absurdem.

Po zmianie opon części z kierowców udało się przejechać.

Zdjęcia z blokady można zobaczyć tutaj.

Warto przeczytać: Motorowerzysta jechał „wężykiem” pod drodze. Był tak pijany, że wywrócił się tuż przed radiowozem [wideo]

Podziel się