Szukaj

„Istnieją trzy powody, dla których można zabić osobę, która została muzułmaninem” [WIDEO]

09-11-2017 20:04
David Wood, islam Fot. Religia Pokoju / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Terroryści tzw. Państwa Islamskiego sieją grozę na całym świecie. Jednak pojawiają się opinie, szczególnie w krajach na Zachodzie Europy, że bojownicy ISIS nie mają nic wspólnego z islamem, „bo przecież zabijają muzułmanów”. W nagraniu opublikowanym na portalu YouTube David Wood wyjaśnia, dlaczego osoby głoszące takie tezy nie mają racji.

W kilkuminutowym filmie znany amerykański misjonarz interpretuje hadisy (przekazy o Mahomecie) i wskazuje, że ISIS zbiera śmiertelne żniwo zgodnie ze wskazówkami w pismach.

Otwieracie dzisiejszą gazetę i co tam znajdujecie? Obcinanie głów, zabijanie apostatów, zabijanie obłudników, gwałty na kobietach, zniewalanie kobiet do celów seksualnych, masowe egzekucje (…) – mówi Wood. Dodaje: Państwo islamskie posiada nowoczesną broń i media społecznościowe, co czyni je bardziej efektywne w tym, co robił Mahomet.

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczne słowa Senegalczyka mieszkającego w Polsce o uczestnikach Marszu Niepodległości: „Są jak Państwo Islamskie” [WIDEO]

Czytaj też: Wielka Brytania i Stany Zjednoczone wspierają ISIS? BBC donosi o tajemniczej ewakuacji bojowników Państwa Islamskiego

Wood odnosi się do poglądu, że bojownicy ISIS nie reprezentują islamu, bo ta religia zabrania zabijania muzułmanów: Według Mahometa istnieją trzy powody, dla których można zabić osobę, która została muzułmaninem.  

Wood wskazuje, że apostazja (jeden z trzech przypadków, w których muzułmanin „ma prawo” zabić inną osobę) to nie tylko oficjalne wyrzeczenie się islamu, ale także m.in. zaprzyjaźnienie się z Żydami lub chrześcijanami. Przywołuje również historię Abu Bakra, najbliższego towarzysza Mahometa i według muzułmanów pierwszego z kalifów prowadzonych „prawą drogą”. Wood zwraca uwagę na analogię pomiędzy jego działaniami a postępowaniem Państwa Islamskiego.

Warto przeczytać: ISIS funkcjonowało na Ukrainie? Sensacyjne informacje o rozbiciu niebezpiecznej komórki przerzucającej bojowników do Europy

Podziel się