Szukaj

Internet płacze ze śmiechu. Komisja Europejska przerywa milczenie i tłumaczy zachowanie Junkckera [wideo]

13-07-2018 22:02
Jean Claude-Juncker Fot. polsatnews.pl / Facebook
Podziel się

Niekwestionowanym „bohaterem” szczytu NATO w Brukseli został Jean Claude-Juncker. Zachowanie przewodniczącego Komisji Europejskiej wywołało taką falę komentarzy i spekulacji, że unijna instytucja postanowiła wydać w tej prawie oficjalne oświadczenie i wytłumaczyć „niedyspozycję” polityka.

Na szczycie NATO kamery uchwyciły specyficzne zachowanie Jeana Claude-Junckera. Szef KE chwiał się, przewracał się o własne nogi, a przy wchodzeniu i schodzeniu z podestu musiał korzystać z pomocy innych osób.

W unijnych kuluarach od dawna mówi się o problemach z alkoholem polityka, więc raczej nikt nie miał wątpliwości, jaka jest przyczyna takiego zachowania.

Mimo tego Komisja Europejska postanowiła wytłumaczyć swojego szefa. Rzecznik unijnej instytucji przekazał, że Juncker miał problemy z chodzeniem, ponieważ dopadł go… atak rwy kulszowej.

Koniecznie przeczytaj: Juncker pijany na szczycie NATO? Nie mógł ustać na nogach, musieli mu pomagać inni politycy [wideo]

Czytaj też: Kolejne nagranie z chwiejącym się Junkerem. W taki sposób próbował wejść na schody [wideo]

Szef KE publicznie przyznał, ze rwa kulszowa ma wpływ na jego poruszanie się. To właśnie się stało w środę

- oświadczył rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas na konferencji prasowej.

Przekazał również podziękowania od Junckera dla premiera Holandii Marka Rutte’a i premiera Portugali Antonio Costy za pomoc w tych „bolesnych momentach”.

Szef KE bierze leki i czuje się lepiej

- zapewnił rzecznik.

Kiedy jedna z dziennikarek zapytała, czy przewodniczący Juncker był pijany, co sugerowała część mediów, Schinas odrzekł, że takie sugestie są „nieeleganckie i niesmaczne, biorąc pod uwagę stan zdrowia szefa KE”.

Trzeba przyznać, że jak na cierpiącego człowieka, Juncker wydawał się mieć wyjątkowo dobry humor.

Internauci i dziennikarze niespecjalnie wierzą w wyjaśnienia rzecznika KE. Media społecznościowe zalewają kolejne memy i żarty z polityka.

Warto przeczytać: To nagranie podbija sieć. Tak prezydent Donald Trump przywitał się z Donaldem Tuskiem na szczycie NATO [wideo]

Podziel się