Szukaj

Katastrofa lotnicza w Kolumbii. Na pokładzie była brazylijska drużyna piłkarska

29-11-2016 09:34
Katastrofa lotnicza w Kolumbii Fot. RT_com / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W pobliżu lotniska Medellin w Kolumbii doszło do katastrofy samolotu, na pokładzie którego znajdowało się 81 osób, między innymi piłkarze z brazylijskiego klubu Chapecoense Chapeco. Wypadek przeżyło 6 osób.

Samolot, który leciał do Boliwii rozbił się w pobliżu Medellin w Kolumbii najprawdopodobniej przed północą czasu lokalnego. Na pokładzie znajdowało się 72 pasażerów i 9 członków załogi. Sześcioro osób, które odnalazły służby ratunkowe, przewieziono do szpitala.

Na razie nie ustalono, co było przyczyną katastrofy. Pojawiają się jednak nieoficjalne informacje, że w samolocie skończyło się paliwo. Wiadomo, że warunki atmosferyczne były bardzo trudne. Do katastrofy doszło na górzystym terenie poza miastem.

Koniecznie przeczytaj: Ekshumacja wykazała, że w grobie Piotra Nurowskiego pochowano inną osobę

Czytaj też: Dziennikarka „Wyborczej” doradza rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej, jak uniknąć ekshumacji. Nagrała wideo… na cmentarzu

Burmistrz Medellin Federico Gutierrez powiedział, że „rozmiary tragedii są ogromne”.

Władze lotniska, w pobliżu którego rozbił się samolot potwierdziły, że na pokładzie byli członkowie klubu Chapecoense. W środę mieli rozegrać w Medellin mecz z miejscową drużyną Atletico Nacional w ramach finału piłkarskich rozgrywek klubowych Copa Sudamerica (drugi po Copa Libertadores najważniejszy w Ameryce Łacińskiej turniej piłkarski).

Warto przeczytać: Bronisław Komorowski mówi o katastrofie smoleńskiej i o.. kosmitach [WIDEO]

Podziel się