Szukaj

Katastrofa lotnicza w Kolumbii. Na pokładzie była brazylijska drużyna piłkarska

29-11-2016 09:34
Katastrofa lotnicza w Kolumbii Fot. RT_com / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W pobliżu lotniska Medellin w Kolumbii doszło do katastrofy samolotu, na pokładzie którego znajdowało się 81 osób, między innymi piłkarze z brazylijskiego klubu Chapecoense Chapeco. Wypadek przeżyło 6 osób.

Samolot, który leciał do Boliwii rozbił się w pobliżu Medellin w Kolumbii najprawdopodobniej przed północą czasu lokalnego. Na pokładzie znajdowało się 72 pasażerów i 9 członków załogi. Sześcioro osób, które odnalazły służby ratunkowe, przewieziono do szpitala.

Na razie nie ustalono, co było przyczyną katastrofy. Pojawiają się jednak nieoficjalne informacje, że w samolocie skończyło się paliwo. Wiadomo, że warunki atmosferyczne były bardzo trudne. Do katastrofy doszło na górzystym terenie poza miastem.

Burmistrz Medellin Federico Gutierrez powiedział, że „rozmiary tragedii są ogromne”.

Władze lotniska, w pobliżu którego rozbił się samolot potwierdziły, że na pokładzie byli członkowie klubu Chapecoense. W środę mieli rozegrać w Medellin mecz z miejscową drużyną Atletico Nacional w ramach finału piłkarskich rozgrywek klubowych Copa Sudamerica (drugi po Copa Libertadores najważniejszy w Ameryce Łacińskiej turniej piłkarski).

Koniecznie przeczytaj: Ekshumacja wykazała, że w grobie Piotra Nurowskiego pochowano inną osobę

Czytaj też: Dziennikarka „Wyborczej” doradza rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej, jak uniknąć ekshumacji. Nagrała wideo… na cmentarzu

Warto przeczytać: Bronisław Komorowski mówi o katastrofie smoleńskiej i o.. kosmitach [WIDEO]

Podziel się