Szukaj

Katastrofa kolejowa w USA: Pociąg wykoleił się i spadł z wiaduktu. Są ofiary śmiertelne i wielu rannych [FOTO+WIDEO]

18-12-2017 22:56
Katastrofa kolejowa w USA Fot. Global News / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj w stanie Waszyngton. Przejeżdżający nad autostradą pociąg wykoleił się i spadł z wiaduktu, uderzając o jadące auta. Co najmniej kilka osób nie żyje, kilkadziesiąt jest rannych.

Katastrofa miała miejsce o godzinie 7.40 rano czasu lokalnego w pobliżu miasta Tacoma w hrabstwie Pierce. Pociąg kolei Amtrak spadł z wiaduktu, który przebiega nad autostradą międzystanową I-5. Kilka wagonów runęło w dół i uderzyło w przejeżdżające poniżej samochody. Jeden wagon zawisł nad autostradą.

Media informują o co najmniej sześciu osobach, które zginęły. Ed Troyer, rzecznik szeryfa poinformował, że nie ma zabitych wśród kierowców samochodów. Ofiary śmiertelne to pasażerowie pociągu.

Koniecznie przeczytaj: Drastyczne nagranie. Kobieta stojąca na peronie została zepchnięta pod nadjeżdżający pociąg. Nie miała szans, by przeżyć [WIDEO+18]

Czytaj też: Przerażający wypadek na przejeździe kolejowym koło Torunia. Kierowca wjechał wprost pod rozpędzony pociąg [WIDEO]

CNN podaje, że 77 rannych osób zostało przewiezionych do szpitali, cztery znajdują się w stanie krytycznym. Amtrak przekazał, że w momencie katastrofy w pociągu było 78 pasażerów i pięć osób obsługi.

Jeden z pasażerów relacjonował mediom, że ludzie wybijali okna, żeby wydostać się na zewnątrz pociągu.

Nie jest znana przyczyna katastrofy. Pojawiają się informacje, że pociąg, który miał półgodzinne opóźnienie, jechał zbyt szybko. Osiągnął prędkość 130 kilometrów na godzinę na łuku, podczas gdy powinien jechać w tym miejscu ok. 60-70 km/godz.

 

 

Warto przeczytać: Dramatyczne nagranie. Podczas kręcenia klipu z ekstremalnymi wyczynami popularny chiński kaskader spadł z 62 piętra wieżowca [WIDEO]

Podziel się