Szukaj

Kara śmierci za zabicie gwałciciela – nastolatka w obronie własnej zamordowała napastnika – sąd nie miał dla niej litości

12-05-2018 14:25
Muzułmanka w hidżabie
Podziel się

Noura Hussein, 19-latka z Sudanu została zgwałcona przez swojego kuzyna. Gdy ten próbował napastować seksualnie ją po raz kolejny, kobieta dźgnęła go ostrym narzędziem i zabiła.

Trzy lata temu ojciec Noury Hussein oświadczył nastolatce, że ma wyjść za swojego kuzyna. Agencja Reuters ustaliła, że dziewczyna uciekła wówczas z domu, aby schronić się u krewnych.

Ojciec przekonał ją jednak do powrotu, gdy oświadczył jej, że umowa została już anulowana, a ona nie będzie musiała wychodzić za swojego kuzyna. Szybko okazało się jednak, że było to kłamstwo, a ceremonia ślubna była już przygotowana.

Koniecznie przeczytaj: Gorzkie słowa prezydenta Andrzeja Dudy o sprawie Alfiego Evansa. „To się dzieje w Europie, która krzyczy o tym, że musi być zakaz kary śmierci”

Czytaj też: Instytut Pamięci Narodowej wszczął śledztwo ws. tajemniczej śmierci prymasa Augusta Hlonda. „Wiele wskazuje na to, że zamordowali go UB-ecy”

Noura zarzeka się, że nie współżyła ze swoim kuzynem nawet podczas nocy poślubnej. Oznajmiła jednak, że została przez niego zgwałcona. Mężczyźnie pomagało trzech członków jego rodziny. Gdy nastolatka wiedziała, że zaraz zostanie zaatakowana ponownie, dźgnęła swojego męża ostrym narzędziem, co doprowadziło do jego śmierci.

Szariacki sąd uznał, że dziewczyna dokonała morderstwa z premedytacją. Karą za taki czyn jest śmierć przez powieszenie. Organizacje broniące praw człowieka próbują przekonać prezydenta Omara el-Baszira do ułaskawienia nastolatki. Petycję broniącą zachowania Noury podpisało kilkadziesiąt tysięcy osób.

Noura jest ofiarą, nie przestępcą, i powinna być odpowiednio traktowana. (…) Karanie jej za to, że broniła się przed napaścią, i to karą śmierci, łamałoby jej prawa gwarantowane w sudańskiej konstytucji i w prawie międzynarodowym

– przekonywał Yasmeen Hassan z organizacji Equality Now

Warto przeczytać: Kibice Sportingu brutalnie pobili trenera i zawodników… własnej drużyny. Była to kara za rozczarowujący sezon [wideo]

Podziel się