Szukaj

Kandydatka Frontu Narodowego może zostać prezydentem Francji

01-03-2017 16:07
Marine Le Pen, Front Narodowy Fot. Global Panorama / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

W ciągu ostatniego miesiąca poparcie dla Mariene Le Pen wzrosło o 7 punktów procentowych, co daje kandydatce popieraną przez narodową prawicę pierwsze miejsce w wyścigu o fotel głowy państwa.

Sondaż przeprowadzono w poniedziałek na zlecenie tygodnika „Le Figaro”. Wynika z niego, że kandydatka Frontu Narodowego może liczyć na 42 procent poparcia, jeśli w drugiej turze wyborów jej konkurentem będzie Manuel Macron i 45 procent, gdyby musiała walczyć o Pałac Elizejski z François Fillonem.

W 2003 r. ojciec Mariene Le Pen ubiegał się o prezydenturę, wówczas dostał jedynie 18 procent. Obecnie jego córka ma realne szanse na realizację tego celu. Zmiana nastawienia Francuzów wynika głównie z kryzysu gospodarczego, w jakim znalazł się kraj, wysokiego bezrobocia, ale też pod uwagę należy brać i inne przyczyny. Istotną sprawą jest wzrastające zagrożenie terroryzmem islamskim, a także fala niekontrolowanego napływu emigrantów z Bliskiego Wschodu, która walnie przyczyniła się do wzrostu przestępczości zorganizowanej. Środki prewencyjne takie, jak wprowadzenie stanu wyjątkowego nie zdały egzaminu i w związku z tym, obywatele oczekują zmiany polityki rządu. Pierwszym krokiem może być wybór kandydatki Frontu Narodowego na głowę państwa.

Koniecznie przeczytaj: Le Pen nie zgodziła się założyć chusty na spotkanie z wielkim muftim Libanu [WIDEO]

Czytaj też: Marine Le Pen o Polakach mieszkających we Francji: „Często zachowują się jak prawdziwi patrioci”

Warto przeczytać: Półnaga feministka zakłóciła konferencję Marine Le Pen [WIDEO +18]

Podziel się