Szukaj

Kolejna granica absurdu przekroczona. Kanada zmienia hymn na... neutralny płciowo. Justin Trudeau zachwycony

02-02-2018 21:21
Flaga Kanady
Podziel się

Coraz więcej państw stara się pokazać, jak bardzo zależy im na postępie oraz nowoczesności. Niektóre kraje prześcigają się w tym, które z nich są bardziej otwarte i tolerancyjne. W ten trend chce wpisywać się Kanada.

Liberalni politycy uznali, że kanadyjski hymn jest dość seksistowski. Senator Mauril Belangera stwierdził, że zwrot mówiący o tym, że patriotyzm kieruje „wszystkimi synami” Kanady jest obraźliwy dla kobiet. Dlatego teraz został zmieniony.

Uchwalono, że niechciany przez liberałów zwrot zostanie zastąpiony określeniem „kieruje nami wszystkimi”. Jednak nie wszystkim odpowiada ta zmiana, zwłaszcza tej konserwatywnej części społeczeństwa. Niektórzy politycy woleliby, aby w tej sprawie przeprowadzone zostało referendum.

Koniecznie przeczytaj: Pierwsza zmiana tuż... po północy? Wszystko wskazuje na to, że zakaz handlu w niedzielę będzie omijany na setki sposobów

Czytaj też: Środowiska lobbujące za przyjęciem euro oskarżyły Pawła Kukiza o hipokryzję. Tak miażdżącej odpowiedzi z pewnością się nie spodziewały [foto]

Ze zmiany zadowolony jest jednak kanadyjski premier – Justin Trudeau. Na Twitterze nie ukrywał on swojej radości. Stwierdził wręcz, że „jest to kolejny, pozytywny krok ku równości płci”.

Hymn Kanady został więc zmieniony, pomysł wszedł w życie pomimo bojkotu niektórych konserwatywnych posłów. Od 1980 roku próbowano kilkukrotnie zmodyfikować tekst narodowej pieśni. Udało się to jednak osiągnąć dopiero teraz.

Warto przeczytać: Gdańsk: Absurd rodem z najlepszych komedii Stanisława Barei. W taki sposób władze miasta zmieniają tablice z komunistycznymi nazwami ulic [foto]

Podziel się