Szukaj

Kambodża: kwota wolna od podatków podniesiona do 250 dolarów miesięcznie

01-12-2016 16:58
Pracownik z Kambodży Fot. Naval Surface Warriors / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Kiedy w Polsce trwa gorąca dyskusja o tym, do ilu podnieść kwotę wolną od podatku, w tym czasie jeden z najbiedniejszych krajów na świecie zwiększa ulgę dla wszystkich podatników do wysokości 250 dolarów miesięcznie.

W Kambodży kwota wolna od podatku została podwyższona z 200 do 250 dolarów miesięcznie. W skali roku daje to zwolnienie o wysokości 3 tys. dolarów, a więc w przeliczeniu na złotówki 12,5 tys. zł! W tym czasie w polskim Sejmie uchwala się wysokość tej ulgi na poziomie 6,6 tys., wyłącznie dla najmniej zarabiających, jednocześnie zachowując zwolnienie w wysokości 30 tys. zł dla posłów i senatorów.

Warto dodać, że to nie pierwszy raz, kiedy Kambodża podniosła w ostatnich latach wysokość tej ulgi. Zaledwie w styczniu ubiegłego roku kwotę wolną od podatku zwiększono z 125 dolarów do 200 dolarów miesięcznie.

Koniecznie przeczytaj: Kwota wolna od podatku tylko dla zarabiających mniej niż 7,2 tys. zł

Czytaj też: Morawiecki: kwota wolna od podatku nie dla wszystkich

Kuriozalne jest także to, że w Kambodży PKB (według danych z 2013 r.) jest 14 razy mniejsze niż w Polsce i wynosi ok. 1 tys. dolarów na osobę, więc znaczenie tej ulgi jest tym bardziej odczuwalne dla obywateli.

Warto przeczytać: Kwota wolna od podatku w 2017 r. bez zmian. PiS złożył projekt w Sejmie

Podziel się