Szukaj

Niezwykle zaskakująca wypowiedź szefa Komisji Europejskiej. W trakcie wywiadu opowiedział się po stronie... Polski

08-01-2018 11:56
Jean-Claude Juncker Fot. European Parliament / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker podczas wywiadu dla RTBF, ku zaskoczeniu wielu osób, skrytykował mechanizm karania krajów Europy Środkowej, które stanowczo odmawiają przyjmowania imigrantów.

W trakcie rozmowy z tym belgijskim medium, szef Komisji stwierdził, iż nakładanie sankcji w postaci zabierania funduszy z budżetu UE krajom Europy Środkowej, w tym Polsce jest po prostu złym rozwiązaniem:

Uważam, że wykorzystywanie sankcji budżetowych przeciwko krajom sprzeciwiającym się (przyjmowaniu uchodźców – PAP), jest z założenia złym środkiem.

Te słowa o tyle zaskakują, że przecież w grudniu zeszłego roku to właśnie Komisja Europejska zaskarżyła Polskę, Czechy i Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE, właśnie w związku z odmową przyjmowania uchodźców. Na rozstrzygnięcie w tej sprawie zapewne trzeba będzie poczekać kilkanaście miesięcy.

Koniecznie przeczytaj: Unijny komisarz o problemie masowej migracji: „Unia Europejska jest zbyt biała, więc trzeba przyjmować kolejnych uchodźców”

Czytaj też: Działacze KOD postanowili „duchowo” połączyć się z Unią Europejską. Miało być poważnie, wyszło jak zwykle. Zobacz nagranie [WIDEO]

Z pojawiających się mediach informacji wynika, że w maju tego roku Komisja Europejska zaprezentuje projekt nowych wieloletnich ram finansowych. Wiadomo już, że zostaną zarezerwowane większe środki na przeciwdziałanie kryzysowi migracyjnemu. Nie wiadomo jednak, do jakich zmian dojdzie w przypadku funduszy przeznaczanych na tradycyjne działania w polityce spójności, których beneficjentem jest m.in nasz kraj.

Przypomnijmy, że wrześniu 2015 podjętą decyzję, wedle której państwa członkowskie miały w ciągu dwóch lat, a więc do jesieni 2017 roku rozdzielić pomiędzy sobą 120 tys. imigrantów. W ramach dokonanego podziału, nasz kraj miał przyjąć grupę ok. 7 tys. osób.  

Warto przeczytać: Lech Wałęsa zaapelował o nałożenie sankcji na polityków PiS. „Zablokować im konta i nie wpuszczać ich na Zachód"

Podziel się