Szukaj

Jordański szejk: albo kraje Zachodu przyjmą islam, albo podporządkują się jego prawom [WIDEO]

02-06-2017 13:36
Ahmad Abu Quddum, jordański szejk Fot. Gotquran / youtube / screen YouTube
Podziel się

Szejk Ahmad Abu Quddum na antenie jordańskiej telewizji przekonuje, że kraje Zachodu mają wybór: przyjmą islam, albo podporządkują się jego prawom i będą płacić podatek dżizja. „Nie prowadzimy walki przeciwko ludziom, tylko przeciwko państwom. Za to, że nie pozwalają szerzyć islamu wśród ludzi” – wyjaśnia.

Lider jordańskich islamistów z partii Tahrir na antenie tamtejszej JoSat TV już przed kilku laty jasno przedstawił stosunek islamu do cywilizacji zachodniej. Wydarzenia ostatnich lat, w tym przede wszystkim masowy napływ muzułmańskich imigrantów do Europy, zamachy terrorystyczne i działania ISIS na Bliskim Wschodzie pokazują, że słowa Ahmada Abu Qudduma cały czas są aktualne, choć jego telewizyjna wypowiedź została zarejestrowana pod koniec 2011 roku.

Koniecznie przeczytaj: Witold Gadowski o V kolumnie islamu w Europie [WIDEO]

Czytaj też: Imam bez ogródek o świętych księgach islamu. To przez nie muzułmanie zabijają [WIDEO]

Islamistyczny polityk wyjaśnia, że walka o zaprowadzenia na świecie islamu to obowiązek muzułmanów. Jego zdaniem kraje zachodnie mają wybór: przyjąć islam, bądź podporządkować się jego prawom i płacić podatek dżizja.

Ahmad Abu Quddum przekonuje, że cywilizacja zachodnia znajduje się w czasach prehistorycznych, praludzkich; wskazuje m.in. na homoseksualizm. Jego zdaniem nawet osiągnięcia naukowe Zachód zawdzięcza islamowi.

Warto przeczytać: Według amerykańskich badaczy za pół wieku islam opanuje świat

Podziel się