Szukaj

Francuskie MEN zamierza wprowadzić język arabski do szkół. „To wielki język literatury”

14-09-2018 21:00
Jean-Michel Blanquer Fot. Institut des Amériques / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Minister Edukacji Francji Jean – Michel Blanquer w trakcie wywiadu dla telewizji BFMTV poinformował, że zamierza wprowadzić język arabski do szkół. Jego zdaniem, pomoże to uchronić dzieci przed skrajną islamską indoktrynacją.

Francuski polityk stwierdził, że język arabski, podobnie jak chiński i rosyjski, powinien być popularyzowany w szkołach. 

Należy w naszych szkołach popularyzować język arabski. Język arabski jest wielkim językiem literatury, który powinni studiować nie tylko ludzie z Maghrebu lub uchodźcy z krajów arabskich. Jest to strategia jakościowa, którą będziemy stosować wobec języka arabskiego.

Jean-Michel Blanquer stwierdził również, iż dzięki znajomości tego języka dzieci będą mogły obronić się przed skrajną islamską indoktrynacją. Jak zauważa, będą one wiedziały jakiego rodzaju treści są im wpajane. Minister edukacji powołał się przy tym na raport Paryskiego Instytutu Montaigne, z którego wynika, że coraz więcej młodych ludzi zapisuje się do selafickich szkół, gdzie m.in. nawołuje się do wprowadzenia prawa szariatu.

Koniecznie przeczytaj: Imigranci zamordowali Niemca podczas festiwalu w Chemnitz. Na ulicach miasta wybuchły zamieszki [wideo]

Czytaj też: Francja: Kierowca wjechał w 50-osobowy tłum. Według świadków krzyczał „Allahu Akbar” [wideo+foto]

Te wypowiedzi ministra spotkały się z protestami ze strony społeczeństwa. Wielu Francuzów uważa, że wprowadzenie języka arabskiego do szkół stanowi zagrożenie dla jedności narodowej Francji.

Warto przeczytać: Kierowcy bez szans. Tak nielegalni imigranci z Afryki dostali się do jadącej ciężarówki [wideo]

Podziel się