Szukaj

„Jeżeli wygra Clinton, światu grozi wojna atomowa”

14-10-2016 15:24
Hillary Clinton podczas przemówienia w Światowym Centrum Kongresowym w Georgii Fot. Brett Weinstein / flickr / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Rosyjski polityk, wiceprzewodniczący Dumy Państwowej, Władimir Żyrinowski zaapelował do Amerykanów, aby głosowali na Donalda Trumpa. Zdaniem Przewodniczącego Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, jeżeli wybory wygra Hillary Clinotn, światu grozi wybuch konfliktu nuklearnego.

Żyrinowski zaznaczył, że obecne stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Rosją są bardzo złe i świat stoi na krawędzi wybuchu III wojny światowej. Według polityka, wygrana kandydatki Demokratów może tylko pogorszyć i tak napiętą już sytuację polityczną.

Stosunki między Rosją a Stanami Zjednoczonymi nie mogą być gorsze. Mogą stać się gorsze, tylko wtedy jeżeli wybuchnie wojna. Amerykanie wybierający prezydenta 8 listopada muszą się zdać sobie sprawę, że tylko głosowanie na Trumpa może przynieść pokój na świecie. Jeżeli zagłosują na Clinton, wybuchnie wojna. Będą Hiroszimy i Nagasaki na całym świecie – podkreśla Żyrinowski.

Koniecznie przeczytaj: Na kilka dni przed wyborami Donald Trump wygrywa w sondażu z Hillary Clinton

Czytaj też: Wybory w USA: Poparcie dla Trumpa i Clinton przed pierwszą debatą niemal identyczne

Deputowany do rosyjskiej Dumy Państwowej twierdzi, że kandydat Republikanów jest dużo lepszym wyborem. Dodaje też, że Trump jako prezydent może otrzymać nawet Pokojową Nagrodę Nobla.

Trump nie przejmuje się Syrią, Libią i Irakiem – czemu USA ma tam interweniować? A Ukraina? Kto potrzebuje Ukrainy? Trump on wspaniałą szansę na zapewnienie pokoju na świecie – uważa Żyrinowski.

Rosyjski polityk, który uznawany jest za sojusznika Władimira Putina, podkreśla też, że Clinton wykazuje tylko imperialistyczne dążenia i zagraża światowemu pokojowi.

Uważa się za najważniejszą osobę na planecie, uważa, że Ameryka jest wyjątkowa. To groźne. Ona może zacząć wojnę atomową i będzie ostatnim prezydentem USA w historii.

Warto przeczytać: Donald Trump wygrywa wybory! Nowy prezydent USA wygłosił przemówienie [WIDEO]

Podziel się