Szukaj

Jarosław Iwaszkiewicz w Europarlamencie broni praw obywateli do posiadania broni [WIDEO]

15-03-2017 11:45
Europoseł Partii KORWiN Robert Jarosław Iwaszkiewicz Fot. Łukasz Toldo Cichy / flickr.co / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Poseł z partii Wolność zabrał po raz kolejny głos w sprawie debaty nad bezpieczeństwem w UE. Głównym filarem obrony dla każdego obywatela powinno być prawo do posiadania broni. W Brukseli pracuje się nad całkiem innym projektem.

Posłowie zatrudnieni w Parlamencie Europejskim w dobie zagrożenia terrorystycznego zamiast starać się rozszerzyć dostęp do broni palnej dla obywateli UE, starają się to prawo ograniczyć. Jednym z nielicznych polityków, który przeciwstawił się temu, jest europoseł Jarosław Iwaszkiewicz.

Polityk zabrał głos na sali plenarnej Parlamentu Europejskiego i ostro skrytykował zamiary eurokratów. Według posła, projekt nowej dyrektywy zamiast poszerzać dostępność do środków obrony koniecznej, stara się je ograniczyć. Politycy w ten sposób zdaniem Iwaszkiewicza wyrażają nieufność do własnych obywateli! Świadomy swoich praw człowiek, zdaniem parlamentarzysty jest pierwszą zaporą, która może przed ewentualnymi zamachami bronić innych ludzi. Polityk powołuje się w swoim przemówieniu na Czechy. Państwo to już zapowiedziało, że w wypadku wejścia w życie projektowanej dyrektywy zostanie zmieniona konstytucja! W ten sposób dostęp do broni zostanie zagwarantowany dla obywateli na najwyższym poziomie z punktu widzenia prawa.

Koniecznie przeczytaj: Jarosław Kaczyński krytykuje Tuska w wywiadzie dla TVP [WIDEO]

Czytaj też: Kuriozum. Kilkunastu brytyjskich policjantów nie może dać sobie rady z jednym imigrantem! Żaden nie ma broni… [WIDEO]

Warto przeczytać: Hiszpania: przechwycono 10 tys. sztuk nielegalnej broni! Miała trafić do islamskich terrorystów [FOTO+WIDEO]

Podziel się